خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14197
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۵

رشد ۶۷ درصدی صادرات از پایانه مرزی میرجاوه

رشد ۶۷ درصدی صادرات از پایانه مرزی میرجاوه
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از رشد ۶۷ درصدی صادرات کالا از پایانه مرزی میرجاوه در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد افزود: ۷۶۱ هزار و ۵۷۱ تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۴۵۶ هزار و ۲۴۶ تن رشد ۶۷ درصدی در تناژ را نشان می‌دهد.

وی گاز مایع، گوجه‌فرنگی و هیدرو کرین را از جمله اقلام صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت عنوان کرد و گفت: پایانه مرزی میرجاوه به دلیل نزدیکی به مراکز جمعیتی کشور پاکستان از فعال‌ترین پایانه‌های مرزی کشور محسوب می‌شود که علاوه بر نقش‌آفرینی در توسعه مناسبات اقتصادی اشتغال‌زایی زیادی برای مردم استان به همراه داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه این استان با وجود مشکلات فراوان نظیر خشک‌سالی روبرو است که بسیاری از حوزه‌های اقتصادی را تحت تأثیر قرار داده است به همین دلیل رشد و توسعه پایانه‌های مرزی استان به‌ویژه پایانه مرزی میرجاوه به‌منظور رونق مبادلات مرزی و ایجاد اشتغال موردتوجه این اداره کل قرار گرفته است.

کرد تأکید کرد: در این راستا این اداره کل به‌منظور افزایش داد و ستد مرزی و گسترش همکاری متقابل اقتصادی با کشورهای افغانستان و پاکستان طرح جامع توسعه پایانه‌های مرزی را مورد توجه ویژه قرار داده است.

وی افزود: توسعه اقتصاد منطقه‌ای و حمل و نقل بین‌المللی، افزایش مبادلات با کشورهای همسایه و پذیرا بودن خیل عظیم زائران پاکستانی عتبات عالیات از جمله مهم‌ترین ظرفیت‌های پایانه مرزی میرجاوه است که در صورت تکمیل طرح توسعه سالن مسافری آن شاهد تسهیل و سرعت بخشی به جابجایی و تردد مسافران، ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی کالا در این مرز بین‌المللی خواهیم بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha