خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14219
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۰
نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس:

چرا پلیس راهور خودروهای بدون استاندارد را شماره‌گذاری می‌کند؟

چرا پلیس راهور خودروهای بدون استاندارد را شماره‌گذاری می‌کند؟
نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: پلیس راهور و سازمان استاندارد باید به وضعیت کیفیت پایین خودروهای داخلی ورود کرده و پلیس راهور نباید خودروهای غیراستاندارد را شماره‌گذاری کند.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی درباره کیفیت نامطلوب خودروهای داخلی و گران‌فروشی خودروسازان، بیان کرد: متأسفانه شاهدیم که هر روز از کیفیت خودروهای داخلی کاسته شده و بر قیمت آن‌ها افزوده می‌شود. از سوی دیگر صنعت خودروسازی کشور صرفاً کار مونتاژ را انجام می‌دهد و قطعاتی که از سوی قطعه سازان وارد کشور می‌شود نیز از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول از جمله پلیس راهور نیز کوتاهی می‌کنند، به تصادف جاده‌ای اخیر که در محور بهبهان رخ داد، اشاره کرد و گفت: در این حادثه، ایربگ هیچ خودرویی باز نشد و در سایر تصادفات جاده‌ای نیز شاهد هستیم که ایربگ خودروهای داخلی عمل نمی‌کند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نه‌تنها ایربگ بلکه سایر قطعات خودروهای داخلی نیز کارایی لازم رو ندارند و سازمان استاندارد و پلیس راهور باید نسبت به برخورد با متخلفان اقدام کنند. پلیس راهور نباید خودروهایی را که از استاندارد لازم برخوردار نیستند، شماره‌گذاری کند. نباید اجازه داد این‌گونه با سرنوشت انسان‌ها بازی شود.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: در بحث صنعت هوایی نیز وضعیت این‌گونه است، بنده دو شب گذشته پروازی از تهران به زاهدان داشتم که شاهد تخلفات عدیده‌ای بودم و متأسفانه برخورد خوبی با مسافران نیز صورت نگرفت. این نوع تخلفات اهانت به شعور مردم است. وقتی متولی نظارت جدی نداشته باشد این تخلفات از خودروسازان و شرکت‌های هواپیمایی سر می‌زند.

حسین زهی افزود: قطعاً باید با شرکت‌های متخلف برخورد قضایی صورت گیرد، زمانی که پرونده این بخش‌های متخلف در محکمه قضایی مورد بررسی قرار گیرد و با متخلفان برخورد قاطع شود جلوی تکرار این تخلفات گرفته می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha