خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14224
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۲۳
نماینده مردم سیستان:

طرح «رزاق» در سیستان اجرایی شود/ لزوم افزایش سهمیه سوخت

طرح «رزاق» در سیستان اجرایی شود/ لزوم افزایش سهمیه سوخت
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط منطقه سیستان ایجاب می‌کند تا طرح «رزاق» برای مرزنشینان این منطقه هم اجرایی شود.

به گزارش اس.بی پرس، حبیب‌الله دهمرده اظهار داشت: شرایط منطقه سیستان با توجه به دو دهه خشک‌سالی و مشکلات ناشی از آن ایجاب می‌کند تا طرح «رزاق» برای مرزنشینان این منطقه هم اجرایی شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون این طرح در جنوب استان سیستان و بلوچستان اجرایی شده و برای مرزنشینان کارت «رزاق» صادر شده است.

وی با تأکید بر اینکه سهمیه گاز مایع و نفت سفید برای هر خانوار در منطقه سیستان باید به دو برابر افزایش پیدا کند، افزود: یکی دیگر از دغدغه‌های مردم این منطقه تأمین به‌موقع نفت سفید موردنیاز آن‌ها است.

دهمرده ادامه داد: با توجه به بعد مسافت شهرها و روستاهای منطقه سیستان سهمیه سوخت بنزین یارانه‌ای باید از ۶۰ لیتر به ۹۰ لیتر افزایش پیدا کند زیرا این منطقه فاقد ایستگاه «سی ان جی» است.

وی با تأکید بر اینکه شرکت نفت زابل باید به شرکت منطقه‌ای سیستان ارتقا پیدا کند، گفت: از طرفی صاحبان ماشین‌آلات کشاورزی، ماشین‌های سنگین و کوره داران نباید دغدغه‌ای برای تأمین سوخت داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha