خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14245
۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۷
مدیر آموزش وپرورش و پرورش منطقه آزاد چابهار:

طرح مهتاک؛ اشتغال پایدار برای دختران چابهار را به همراه دارد

طرح مهتاک؛ اشتغال پایدار برای دختران چابهار را به همراه دارد
مدیر آموزش وپرورش و پرورش منطقه آزاد چابهار در آیین رونمایی از طرح مهتاک گفت: با رونمایی از این طرح دیگر دغدغه‌ای برای دخترانی که در هنرستان‌های کار و دانش مهارت‌ها را یاد گرفته اند و الان بیکار هستند نخواهیم داشت و این طرح برای دختران چابهار اشتغال‌زایی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش اس.بی پرس، همایون امیری با اشاره به اینکه چهار ماه پیش با همکاری خیرین از مجموعه یاوران و بی بی مریم توانستیم مایحتاج و نیازهای اولیه برای کار را برای دخترانی که به نوعی پدران بیکار و از کار افتاده داشتند و مادران آن‌ها خانه‌دار و سوزن‌دوزی را به صورت سنتی یاد گرفته بودند خریداری و در اختیار آنان قرار دهیم افزود: امروز برای بیش از 175 خانوار نفر در رشته های سوزن‌دوزی و دوخت لباس های محلی اشتغال‌زایی شده است.

وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین دغدغه تولیدکنندگان محصولات سنتی همیشه بازار فروش آنها بوده و هست و در این بین همیشه دلالان سوء استفاده کرده ولی این مجموع خیرین در مرحله اول این تولیدات را در داخل و در فاز بعدی به خارج صادر و به مرحله فروش خواهند گذاشت.

مدیر آموزش‌وپرورش منطقه آزاد چابهار خاطر نشان کرد: با فروش محصولات تولیدی 50 درصد به تولیدکنندگان و 50 درصد برای توسعه کار برای خواهران و دختران و مادران نیازمند بعدی اختصاص خواهیم داد.

گفتنی است مهتاک مخفف مهارت، هنر، توانمندسازی، آموزش، کارآفرینی می‌باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما