خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14251
۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۶
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار:

وجود میدان میوه و تره‌بار در داخل شهر ایرانشهر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است

وجود میدان میوه و تره‌بار در داخل شهر ایرانشهر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ایرانشهر از واگذار نشدن زمین برای انتقال میدان میوه و تره‌بار به خارج از شهر انتقاد کرد و گفت: واقع‌شدن این مرکز در شهر مشکلات فراوانی را برای شهروندان و غرفه داران به وجود آورده است.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل گرگیچ روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید فرماندار ایرانشهر از میدان میوه و تره‌بار ایرانشهر اظهار داشت: این میدان در سال ١٣٨٠ برای پنج سال در این محل راه‌اندازی شده بود که متاسفانه از سال ٨۵ تاکنون که بیش از ١۵ سال می‌گذرد و هنوز زمینی برای این مرکز واگذار نشده است.

وی با بیان این‌که بیش از ۴۰ حجره در میدان میوه و تره‌بار ایرانشهر فعال است تصریح کرد: میدان میوه و تره‌بار ایرانشهر در محله مسکونی واقع شده که این امر باعث نارضایتی ساکنان منطقه شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ایرانشهر گفت: هم‌اینک این میدان بدون بهره‌مندی از حمایت‌های مختلف برای بیش از یک هزار نفر شغل ایجاد کرده و به بسیاری از شهرستان‌های همجوار از جمله بمپور، دلگان، سرباز، فنوج، قصرقند، نیکشهر و سیب سوران خدمات ارائه می‌کند.

وی اظهار داشت: میدان میوه و تره‌بار ایرانشهر منبع تأمین‌کننده میوه و تره‌بار شهرستان‌های جنوب سیستان و بلوچستان است و روزانه بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن انواع محصولات کشاورزی در آن خرید و فروش می‌شود.

فرماندار ایرانشهر نیز با بیان این‌که زمین برای میدان میوه و تره‌بار این شهرستان پیش‌بینی شده است افزود: با انتقال این مرکز به خارج از شهر مشکلات غرفه داران و شهروندان منطقه حل خواهد شد.

علی شعبانی اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد زمین میدان میوه و تره‌بار ایرانشهر به‌زودی واگذار و تا پایان سال عملیات ساخت و انتقال آن انجام شود.

سلیمان بامری یکی از حجره‌داران ایرانشهری گفت: بیش از ٢٠ سال از تاسیس میدان میوه و تره‌بار ایرانشهر می‌گذرد، اما با وجود این مدت طولانی، هم از نظر زیرساختی و هم از نظر کسب‌وکار با مشکلاتی روبرو است.

محمد آرامش یکی دیگر از غرفه داران میدان میوه و تره‌بار ایرانشهر نیز بیان کرد: سالها است که شورای شهر و شهرداری ایرانشهر وعده واگذاری زمین برای احداث میوه و تره‌بار برای غرفه داران می‌دهند اما نه تنها در این سال‌ها خبری از این زمین نیست بلکه متاسفانه پاسخگو هم نیستند.

مجید هاشمزهی یکی دیگر از حجره‌داران گفت: افرادی که در مجاورت میدان میوه و تره‌بار زندگی می‌کنند از ساعات پیش از طلوع آفتاب با صدای تردد ماشین‌های سنگین حمل بار و کمی بعد از آن با سروصداهای مشتریان صبحگاهی هیچ گونه آسایشی ندارند.

وی تصریح کرد: ترافیک در این منطقه مشکلات بسیار زیادی را برای رفت‌وآمد ساکنان این منطقه به وجود آورده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما