خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14262
۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۳۹
مدیر آموزش و پرورش خاش:

بارندگی برای سومین روز متوالی مدارس خاش را تعطیل کرد

بارندگی برای سومین روز متوالی مدارس خاش را تعطیل کرد
مدیر آموزش و پرورش خاش سیستان و بلوچستان گفت: بارش باران برای سومین روز متوالی تمامی مدارس این شهرستان را تعطیل کرد و آموزش‌ها به صورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و برنامه شاد خواهد بود.

به گزارش اس.بی  پرس، محمد نور هاشمزهی اظهار داشت: امتحانات نهایی هماهنگ استانی در شاخه فنی و حرفه‌ای نظام سالی واحدی و امتحانات داخلی مدارس به صورت حضوری برگزار می‌شود.

شهردار خاش هم بیان کرد: بارش سنگین دیروز سبب آب‌گرفتگی معابر این شهر شده و خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌های شهری وارد آمده است.

مهدی شهنوازی افزود: در بارش امروز آب فراوانی نیز وارد منازل مردم شده و همکاران ما از حوالی ساعت ۱۶ عصر دیروز تاکنون مشغول تخلیه آب از معابر و منازل مردم هستند.

وی اظهار داشت: متاسفانه در گذشته به اصول شیب بندی و مهندسی معابر توجه کافی نشده و هم‌اینک با کمترین بارش معابر دچار آب‌گرفتگی می‌شوند.

شهردار خاش ادامه داد: برخی رودخانه‌ها مانند پنج‌انگشت هم به دنبال وقوع بارش دیروز سیلابی شدند.

وی گفت: برخی منازل خشت و گلی در بافت های فرسوده و حاشیه شهر خاش نیز دچار خسارت شده اند که در این رابطه به ساکنان این‌گونه منازل توصیه می‌کنیم به مکان‌های ایمن بروند.

بخشدار مرکزی خاش هم گفت: بارش شدید باران در مناطق مختلف این بخش مانند شهر اسماعیل‌آباد و روستاهای عباس‌آباد، اکبرآباد، شوگه، تلگزی، ناصری، بیت آباد، نصرت‌آباد، ناصرآباد، حوزه دشت آبخوان و کارواندر گزارش شده و در برخی نقاط بسیاری از سدها و بندهای خاکی با جاری شدن سیلاب رودخانه‌ها آبگیری شده اند.

عیدمحمد قلندرزهی با اشاره به تداوم بارش ها به ساکنان روستایی در منازل خشت و گلی و نا ایمن توصیه کرد؛ به مکان‌های امن پناه ببرند.

جمشید هاشمزهی فرماندار تفتان هم گفت: بارندگی امروز در تفتان و روستاهای اطراف آن و شهر نوک‌آباد و بخش‌های تابعه سبب سیلابی شدن رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی شدید معابر و وارد شدن خسارت به منازل مردم شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما