خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14284
۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۲

ارائه خسارت بارندگی در سیستان وبلوچستان در صحن علنی مجلس و دولت

ارائه خسارت بارندگی در سیستان وبلوچستان در صحن علنی مجلس و دولت
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس: گزارش مفصلی از سیستان و بلوچستان و خصوصا شهرستان‌هایی که بارندگی و سیل به آن خسارت وارد کرده به صحن علنی مجلس و دولت ارائه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در بازدید از مناطق سیل‌زده دلگان گفت: مسیر دلگان به زهکلوت چهار روز است که بر اثر بارندگی مسدود شده و علت آن بر مبنای زیرساخت‌هایی است که از قبل آماده نشده است.

اسماعیل حسین زهی به نقش ارتباطی محور دلگان به کرمان اشاره کرد و افزود: راه فرعی دلگان به کرمان باید به راه اصلی تبدیل شود و این تغییر، اعتبارات ملی را می‌طلبد.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم بخشی از این زیرساخت‌ها توسط دولتمردان در لایحه 1401 پیش‌بینی شود تا دوباره این مشکلات گریبان گیر مردم نشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: در حال حاضر راه مواصلاتی 22 روستای شهرستان مسدود و آب آشامیدنی دو روستا قطع است.

بیجار به ارتقای جاده دلگان - زهکلوت به محور اصلی اشاره کرد و افزود: منابع استانی محدود است و اکثر استان به لحاظ شاخص‌های توسعه‌ای از جمله راه‌ها با متوسط کشوری فاصله دارد.

وی گفت: در بحث منازل مسکونی هم بنیاد مسکن آماربرداری انجام خواهد داد و در کوتاه‌ترین زمیان عملیات بازسازی انجام خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار افزود: دولت برای ساکنین روستایی و شهری مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته که نرخ این تسهیلات برای مساکن روستایی، ۴ درصد و شهری ۵ درصد پیش‌بینی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت خسارتی که در حوزه کشاورزی وارد شده برآورد آن توسط مسئولان مربوطه انجام و حتما رسیدگی خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha