خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14287
۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۱
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

بازار خرده‌فروشی در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

بازار خرده‌فروشی در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان احداث می‌شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان از مبادله ۱۲۳ میلیون دلار کالا از طریق بازارچه مرزی کوهک طی ۹ ماه امسال خبر داد و گفت: بازار خرده‌فروشی در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان احداث می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، داود شهرکی ظهر امروز در بازدید از بازارچه مرزی کوهک سراوان و بازارچه خرده‌فروشی که قرار است در این منطقه راه‌اندازی شود، بیان کرد: بر اساس تصمیم‌ها و سیاست‌های کشور در سه حوزه قرار است در بخش تجارت کار کنیم.

وی ادامه داد: بخش تجارت کلان که از مسیرهای پایانه انجام می‌شود، تجارت میانی بین خرده‌فروشی‌ها که در بازارچه‌ها شکل خواهد گرفت و بازار خرده‌فروشی هم با نیت معیشت مرزنشینان با توافقی که با پاکستان صورت گرفته، قرار است در سه محل کوهک، پیشین و جالق احداث شود.

 این مقام مسئول اضافه کرد: اقدام‌های لازم را از سمت کشور خودمان شروع کردیم، امیدوارم بتوانیم روند را هم‌زمان پیش ببریم و از آن‌سو پاکستان بتواند تأسیسات لازم را ایجاد کند تا ظرف ماه‌های آینده بازار خرده‌فروشی که مرزنشینان بتوانند فارغ از تشریفات اداری پیچیده کار تجارت خرد را انجام دهند و معیشتشان را تأمین کنند، در این بازارها شکل بگیرد.

وی افزود: تحقق این مهم سبب می‌شود که بتوانیم رونق مرزنشینی را برای مردم مرزنشین در کنار تجارت کلان و تجارت ناشی از پیله‌وری و کوله بری که در این مرزها فعالیتش را شروع کردیم، شاهد باشیم.

شهرکی اظهار کرد: این بستری است که بتوانیم ظرفیت مردم مرز را در مبادلات کالا در مقیاس خرد با کشور همسایه به کار بگیریم.

وی با اشاره به حجم مبادلات کالا در ۹ ماهه امسال در بازارچه کوهک اذعان کرد: طی این مدت ۱۲۳ میلیون دلار کالا از طریق این بازارچه مبادله شده که رقم قابل‌توجهی است، اما برای ما رضایت‌بخش نیست و باید این میزان را افزایش دهیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خاطرنشان کرد: در بازدیدهای صورت گرفته توسعه زیرساخت‌های منطقه، امکانات خدماتی و اجرایی بررسی شد، برای اینکه شرایطی فراهم کنیم تا صادرکنندگان و رانندگانی که حمل کالا دارند، بتوانند از امکانات رفاهی بهتری برخوردار شوند و به خدمات گمرکی، بازرسی و مرزبانی همان‌طور که تاکنون کمک کردند، سرعت دهیم و بتوانیم کمترین توقف را داشته باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما