خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14288
۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۶

گلایه از عدم هزینه‌کرد بودجه‌های تخصیص‌یافته به برخی دستگاه‌های سیستان و بلوچستان

گلایه از عدم هزینه‌کرد بودجه‌های تخصیص‌یافته به برخی دستگاه‌های سیستان و بلوچستان
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: هزینه نادرست و یا عدم هزینه کرد اعتبارات در اختیار، با وجود بودجه‌های فراوان به چشم می‌خورد که چنین چیزی بسیار مخرب است.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی ضمن حضور در اداره کل دیوان محاسبات استان از بخش‌های مختلف این مجموعه دیدن نمود و سپس در جمع کارکنان نکاتی را عنوان نموده و اظهار داشت: ایفای نقش دیوان محاسبات در صیانت از بیت‌المال، جهت‌دهی و کنترل فعالیت‌ها مهم است درعین‌حال همکاری سایر دستگاه‌ها در سطح استان و مرکز کشور ضروری است.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان با اشاره به اینکه آسیب‌های موجود در استان، کار را سخت و حساس‌تر می‌کند، بیان کرد: بر اساس گزارش‌ها متأسفانه در سیستان‌وبلوچستان گاهی ضعف مدیریت‌ها، هزینه نادرست و یا عدم هزینه کرد اعتبارات در اختیار، با وجود بودجه‌های فراوان به چشم می‌خورد که چنین چیزی بسیار مخرب است و اگر تاکنون به‌درستی مدیریت می‌شد اوضاع کنونی این‌چنین نبود.

آیت‌الله محامی ادامه داد: کمبود نیروی انسانی با توجه به تعدد دستگاه‌ها و گستردگی استان از دیگر سختی‌های کار دیوان محاسبات است اما باید مراقبت شود که این کمبود نیرو دقت در انجام کار را تحت تأثیر قرار ندهد.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان ضمن تأکید بر همکاری سایر دستگاه‌ها با دیوان محاسبات، افزود: مسئولان و مدیران دستگاه‌های استان باید با کارشناسی درست و دقت در عملکرد، بهره‌وری حداکثری از بودجه‌های ارائه شده را محقق کنند.

این استاد درس خارج حوزه علمیه اظهار داشت: حضرت محمد (ص) بیان فرموده‌اند خداوند رحمت کند کسی را که کارش را با اتقان و درستی انجام می‌دهد و در این صورت است که محصول کار ما مطلوب و اثرگذار خواهد بود.

همچنین ویسی مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان با اشاره به گزارش هشت‌ماهه ضمنی بودجه ۱۴۰۰ گفت: از مبلغ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که توسط دستگاه‌های اجرایی استان در قالب اسناد و وجوه نقد دریافت شده است تا پایان آبان ماه تنها دو درصد جذب شده و با توجه به زمان باقیمانده تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ دستگاه‌های اجرایی باید اهتمام جدی در جذب به‌موقع اعتبارات داشته باشند.

وی ادامه داد: از محل ظرفیت پیش‌بینی‌شده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان شامل ادارات کل راه و شهرسازی، راهداری‌ها، بنیاد مسکن، نوسازی مدارس و بالأخص شهرداری‌ها مقادیر قابل‌توجهی سهمیه قیر اختصاص یافته است که تا پایان آبان ماه سال جاری میزان جذب و مصرف سهمیه در ادارات راه و شهرسازی و راهداری استان ۵۰ درصد و در سایر دستگاه‌ها صفر بوده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما