خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14290
۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۵
سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی:

خط منظم کشتیرانی کانتینری چابهار با ۲ بندر هند برقرار شد

خط منظم کشتیرانی کانتینری چابهار با ۲ بندر هند برقرار شد
سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان (ناواشیوا و کاندلا) برقرار شد.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی درباره برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان، گفت: در راستای برنامه‌های دولت خدمتگزار در رونق اقتصادی محور شرق و همچنین با هدف استفاده مطلوب از ظرفیت‌های عملیاتی بندر چابهار، برقراری خط منظم کانتینری بین بندر چابهار و بنادر غرب هندوستان (ناواشیوا و کاندلا) با همکاری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی مدنظر قرار گرفت؛ بر این اساس، سرویس منظم خط کانتینری با برنامه زمانی تردد ۱۰ تا ۱۵ روزه از مبدأ و مقصد بندر چابهار در مسیر بنادر کشور هند توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی انجام می‌شود.

به گفته سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، این سازمان همکاری‌های لازم در ارائه مشوق‌های تعرفه‌ای در حقوق و عوارض و هزینه‌های ورود کشتی‌های کانتینری را به عمل خواهد آورد.

او می‌گوید: طبق برنامه زمان‌بندی، اولین سرویس کانتینری موردنظر در تاریخ ۲۷ بهمن‌ماه سال جاری وارد بندر شهید بهشتی خواهد شد.

او گفت: هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط و تسهیل فرآیند‌های ورود و خروج کالا می‌تواند در استمرار فعالیت این خط کشتیرانی تأثیرگذار باشد.

اسلامی خاطرنشان کرد: پس از بهره‌برداری فاز نخست از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، عملکرد تخلیه و بارگیری به‌صورت مستمر رو به رشد است، به‌طوری‌که از ابتدای سال جاری عملکرد تخلیه و بارگیری در بندر چابهار از رشد ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده و همچنین تخلیه کالای اساسی نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد و صادرات غیرنفتی ۱۸۰ درصد رشد داشته است.

جلیل اسلامی گفت: مجموع عملکرد بندر چابهار طی ۱۰ ماه سال جاری به بیش از ۳ میلیون ۳۰۰ هزار تن انواع کالا می‌رسد که بندر شهید بهشتی هم به همین صورت نرم‌های رضایت‌بخش تخلیه و بارگیری داشته است که می‌توان به نُرم بارگیری روزانه ۲۳ هزار و ۵۰۰ تن کلینکر صادراتی در مهرماه امسال اشاره کرد.

گفتنی است پیش‌ازاین نیز سید محمدرضا احمدی زاده مدیرعامل کشتیرانی والفجر از شرکت‌های تابعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۲۵ دی‌ماه امسال از برقراری خط منظم کانتینری این شرکت در مسیر بندرعباس به بنادر ناواشیوا، کاندلا و جبل‌علی در امارات خبر داده بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما