خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14293
۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۸
استاندار:

معرفی جاذبه‌های گردشگری سیستان و بلوچستان ضروری است

معرفی جاذبه‌های گردشگری سیستان و بلوچستان ضروری است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: معرفی جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت‌های توریستی استان به‌عنوان یک برنامه و هدف مهم در دستور کار دستگاه‌های متولی فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی قرار گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان که با محوریت برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی برگزار شد اظهار داشت: اطلاع‌رسانی و معرفی جاذبه‌های گردشگری، حمل‌ونقل، اسکان مسافران، تأمین مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی شهروندان و مسافران، برگزاری تورهای فرهنگی، عرضه محصولات تولیدی داخل استان و ارائه خدمات امدادی و درمانی سفر ازجمله مهم‌ترین اولویت‌های کاری این ستاد خواهد بود.

وی افزود: طی ۲ سال اخیر، صنعت گردشگری به دلیل شیوع کرونا بسیار آسیب‌دیده که هم‌اینک با توجه به واکسیناسیون عمومی و کاهش محدودیت‌ها بهترین فرصت برای جذب گردشگران به استان است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این‌که هدف ما ثبت خاطره خوش در ذهن مسافران است، گفت: علاوه بر طراحی اپلیکشن و تهیه بروشور جهت راهنمایی مسافران، در کلان‌شهرها، شهرداری‌ها، راهنمایی و معرفی ظرفیت‌های استان را از طریق تلویزیون‌های شهری در دستور کار داشته باشند تا مسافران بدون سرگردانی و معطلی در کمترین زمان ممکن به اطلاعاتی که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند.

وی افزود: البته در بحث انجام سفرهای نوروزی ما تابع ستاد ملی کرونا هستیم اما باید آمادگی لازم جهت تمهید مقدمات سفر، تأمین کالاها و اقلام ضروری و تولید محتوا و اطلاع‌رسانی را به مسافران نوروزی داشته باشیم.

مدرس خیابانی تأکید کرد: امروز باید دنبال تولید محتوای جدید باشیم بنابراین دستگاه‌های متولی با ایجاد ارتباط با پارک علم و فناوری از ظرفیت تولید محتوای جوانان نخبه استان بهره گیرند.

وی خاطرنشان کرد: نگاه اقتصادی به مسافران نیز حائز اهمیت بوده چرا که ممکن است مسافران علاوه بر انتقال ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران، خودشان نیز تمایل به سرمایه‌گذاری در استان را داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: طرح «ستاد استقبال از بهار» را دستگاه‌های اجرایی استان و شهرداری‌ها اجرایی و علاوه بر آن، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان اماکن موقت توزیع و فروش سوغاتی در ورودی‌های شهر را برنامه‌ریزی کنند.

وی با تأکید بر فراهم‌سازی تمهیدات لازم ازجمله استقرار راهدارخانه و تهیه راهنمای مسافران جهت استقبال از مسافران نوروزی طی ۲ ماه باقی‌مانده سال گفت: امنیت مسافران نوروزی و شهروندان نیز به‌عنوان یک رکن اساسی بسیار برای ما مهم است.

مدرس خیابانی تأکید کرد: وظایف سازمان‌ها و دستگاه‌ها به‌عنوان منشور و در قالب یک دفترچه تهیه شود تا ضمن دسترسی دستگاه‌ها و سازمان‌ها به وظایفشان در اختیار مسافران هم قرار داده شود تا مردم بدانند به چه کسانی باید مراجعه کنند.

 وی ادامه داد: بخشی از کارگاه‌ها و خدمات تعمیرگاهی اتومبیل شیفت‌بندی شوند و در ایام عید به‌صورت ۲۴ ساعته فعال باشند تا در مواقع نیاز مسافران معطل نمانند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای پیشگیری از حوادث و اتفاقات جاده‌ای و همچنین تسهیل در تردد مسافران در ایام نوروز عملیات عمرانی داخل شهرها و جاده‌های استان تعطیل شود.

وی با تأکید بر راه‌اندازی ایستگاه سی ان جی زاهدان تا ایام نوروز تصریح کرد: مسئله صدور مجوز احداث جایگاه‌های جدید سوخت با جدیت از طریق دولت و وزارت نفت در دست پیگیری است اما تا آن زمان با توجه به اینکه بخشی از هنر و وظایف مدیران علاوه بر اجرای طرح‌های توسعه‌ای بهره‌گیری از امکانات موجود به نحو مطلوب است، راه‌اندازی و فعال کردن پمپ‌های نیمه تعطیل و تعطیل ضرورت دارد.

مدرس خیابانی با بیان این‌که نجات جان یک انسان برابر با نجات جان یک امت است افزود: به‌هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست که در مواقع بحران بیمار نیازمند به خدمات معطل بماند و برای انتقال به‌موقع بیماران و مادران باردار با مشکل مواجه باشیم بنابراین راه‌اندازی اورژانس هوایی و آماده بودن بالگرد هلال‌احمر برای مواقع بحران و ایام‌ نوروز ضروری است.

وی همچنین بر راه‌اندازی و تجهیز پایگاه‌های آتش‌نشانی در نقاط حادثه‌خیز جاده‌های استان که سابقه حریق و آتش‌سوزی دارند تأکید کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha