خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14295
۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۴۸

مرمت و بازسازی موزه قرآن و عترت ایرانشهر آغاز شد

مرمت و بازسازی موزه قرآن و عترت ایرانشهر آغاز شد
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مرمت و بازسازی موزه قرآن و عترت و بیت مقام معظم رهبری در دوران تبعید از سوی رژیم ستم‌شاهی، در این شهرستان با اعتباری افزون بر ۶٠٠ میلیون ریال آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، رحمان ریگی اظهار داشت: با توجه به کثرت علاقه‌مندان به بازدید از این موزه، رفع نواقص ساختمان و بالابردن استحکام این بنای ارزشمند تاریخی در دستور کار قرار گرفته بود که قرار است در فازهای مختلف و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه مرمت و بازسازی شود.

وی با بیان اینکه برای بازسازی و مرمت موزه قرآن و عترت ایرانشهر ۶٠٠ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است گفت: کار بازسازی و مرمت جداره‌های محوطه با ملات کاه‌گل انجام می‌شود و اقدامات دیگری ازجمله عایق جداره‌های خارجی به‌منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت با گرم‌تر شدن هوا نیز انجام می‌شود.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر بیان کرد: موزه قرآن و عترت در سال ۱۳۵۶ ساختمان محل سکونت مقام معظم رهبری در دوران اقامت اجباری بوده که ایشان از دی‌ماه سال ۵۶ تا شهریور سال ۵۷ در این ساختمان اقامت داشتند و در سال ۱۳۷۰ از سوی پرویز فاضلی مالک بنا، به‌عنوان یادبودی از دوران تبعید مقام معظم رهبری به سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اهدا شد.

ریگی افزود: این بنا در سال ۱۳۸۶ با شماره ۱۹۳۲۲ در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha