خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14304
۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۶
در همایش لجستیک چابهار مطرح شد؛

زمان حمل کالا و هزینه تمام شده، نخستین مؤلفه‌های تجارت هستند

زمان حمل کالا و هزینه تمام شده، نخستین مؤلفه‌های تجارت هستند
معاون حمل‌ونقل منطقه آزاد و دبیر همایش لجستیک چابهار با بیان اینکه زمان حمل کالا و هزینه تمام شده، نخستین مؤلفه‌های تجارت هستند، گفت: با برگزاری همایش‌های لجستیک، توانمندی‌های منطقه آزاد چابهار را به تجار داخلی و بین‌المللی و فعالان حوزه حمل‌ونقل و لجستیک نشان می‌دهیم.

به گزارش اس.بی پرس، «سعید چلندری» روز پنجشنبه در همایش لجستیک چابهار اظهار داشت: چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به لحاظ قرار گرفتن در کرانه دریای عمان و دوری از کانون بحران‌های خلیج‌فارس و به‌عنوان اتصال‌دهنده کشورهای محصور در خشکی دارای اهمیت راهبردی برای تجار بین‌المللی است.

وی افزود: کریدورهای داخل کشورمان ازجمله کریدور شرق به غرب و جنوب به شمال که بسیار در رسیدن کالاها از نظر زمانی تأثیرگذار هستند و همچنین به لحاظ قیمت تمام شده کالاها دارای اهمیت زیادی هستند.

چلندری ادامه داد: در دنیای اقتصاد امروز، حرف نخست را زمان و هزینه می‌زند و با توجه به تأکیداتی که مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران داشتند اتفاقات خوبی در این سواحل خصوصاً در منطقه آزاد چابهار به وقوع پیوسته است که قطعاً مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در خصوص اقداماتی که طی سال‌های اخیر انجام داده است توضیحات لازم را خواهد داد.

دبیر همایش لجستیک چابهار بیان داشت: به لحاظ اینکه این ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در طول سواحل مکران داریم به‌ویژه در منطقه آزاد چابهار، تصمیم گرفتیم با همکاری بخش خصوصی همایش و نمایشگاه لجستیک را برای نخستین بار در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی کنیم.

وی اضافه کرد: بنا داریم بتوانیم با این فرایند، ظرفیت‌هایی که در این منطقه وجود دارد را به فعالان اقتصادی داخلی و خارجی که در این منطقه حضور دارند نشان دهیم. از طرفی توانمندی شرکت‌های فعال در سطح منطقه را به نمایش بگذاریم.

چلندری تصریح کرد: می‌خواهیم به‌نوعی توانمندی‌های منطقه را به تجار داخلی و بین‌المللی و فعالان حوزه حمل‌ونقل و لجستیک نشان دهیم.

معاون حمل‌ونقل منطقه آزاد چابهار ادامه داد: در این همایش از نظرات کارشناسی متخصصان حوزه لجستیک ترکیبی بهره‌مند خواهیم شد. ازآنجاکه وزارت امور خارجه جلساتی در معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه کارگروهی تشکیل دادند و یکی از جلسات مهم آن کارگروه به چابهار اختصاص داده شد.

رویداد تخصصی لجستیک با هدف برون‌رفت از چالش‌های لجستیکی چابهار به‌عنوان پایتخت دریایی کشور با حضور شرکت‌های مختلف در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

«سعید محمد» مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در این همایش حضور دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha