خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14318
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۳۰
نماینده مردم خاش در مجلس:

ایستگاه راه‌آهن خاش دهه فجر آماده راه‌اندازی می‌شود

ایستگاه راه‌آهن خاش دهه فجر آماده راه‌اندازی می‌شود
نماینده مردم خاش، تفتان، میرجاوه و بخش‌های کورین و نصرت‌آباد زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایستگاه راه‌آهن در مراحل پایانی عملیات اجرایی قرار دارد و با توجه به گزارش مجری طرح در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی روز شنبه در گفت وگو بیان کرد: پروژه راه‌آهن از برنامه‌های اولویت‌دار دولت بوده و تاکنون از زاهدان به خاش کارهای بزرگی انجام شده و بخش بزرگی از این پروژه شاخص آماده راه‌اندازی است و همچنان کارها با قوت ادامه دارد.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: برای پروژه راه دو بانده خاش - زاهدان نیز در پی مکاتباتی که با وزیر راه و شهرسازی انجام شد خبرهای خوبی در راه است و تا پایان سال نزدیک به سه کیلومتر از این محور به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسین زهی ادامه داد: برای نخستین بار در استان در حوزه روستایی، عملیات گازرسانی به ۹۳ روستا در بخش‌های مرکزی و پشت کوه شهرستان خاش در دست اقدام بوده و در حال حاضر احداث خط گاز شهر اسماعیل‌آباد و تعداد ۷ روستا تکمیل شده و طی ماه‌های آینده پیمانکار نصب علمک در این روستاها را آغاز خواهد کرد.

وی اظهار داشت: طبق برنامه زمان‌بندی طی یک ماه آینده احداث خط گاز روستاهای حوزه جنوبی شهر خاش و بخش پشت کوه آغاز خواهد شد.

این عضو مجمع نمایندگان استان ادامه داد: جهت پایداری خط و رفع عیب از افت ولتاژ در پیک بار، توسعه پست ۲۳۰ کیلوولت برق در دستور کار قرار گرفت و از ابتدای سال ۱۴۰۰ احداث دو فیدر ۲۳۰ کیلو ولت سراوان و دو فیدر ۶۳ کیلوولت اسلام‌آباد خاش شروع به کار شده و طبق برنامه ارائه‌شده در اواسط سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

نماینده مردم حوزه انتخابیه خاش در مجلس شورای اسلامی، به همراه صالحی فرماندار و برخی از مسئولان محلی از پروژه‌های راه‌آهن، راه ترانزیتی دو بانده خاش- زاهدان، جایگاه سی ان جی شهرداری، گاز و پست برق شهرستان بازدید و در جریان آخرین وضعیت این پروژه‌ها قرار گرفتند.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران و نماینده مردم خاش در مجلس در این بازدید بر ضرورت تکمیل و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر این طرح‌ها جهت ارتقای زیرساخت‌های عمرانی منطقه در حوزه‌های مختلف تأکید و راهکارهای لازم را برای این منظور ارائه کرد.

نماینده مردم خاش در مجلس همچنین به‌اتفاق فرماندار، بخشدار پشت کوه و رئیس شورای اسلامی شهرستان با حضور در روستای بیلری با مردم این منطقه دیدار و گفت‌وگو کردند.

خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در مسیر ترانزیتی چابهار- میلک قرار دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما