خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14319
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۵۷

دستیابی به رکورد چهار میلیون تن تخلیه و بارگیری سالیانه در بندر چابهار

دستیابی به رکورد چهار میلیون تن تخلیه و بارگیری سالیانه در بندر چابهار
سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از مهم‌ترین آثار توسعه منطقه‌ای در چابهار ایجاد اشتغال پایدار است و تکمیل زیرساخت‌های پس‌کرانه‌ای برای اتصال زنجیره تأمین و استفاده از ظرفیت‌های ترانزیتی بندر چابهار و توسعه ظرفیت دریایی اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش اس.بی پرس، جلیل اسلامی امروز در حاشیه همایش لجستیک در منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه فعالیت‌های پایانه‌ای، حوزه حمل‌ونقل و بندر از صنعت‌های اشتغال‌زاست افزود: از مهم‌ترین آثار توسعه منطقه‌ای در چابهار ایجاد اشتغال پایدار است و بنادر و پایانه‌های دریایی در کنار اشتغال در حین ساخت، اشتغال بعد از ساخت و در زمان بهره‌برداری را خواهد داشت.

عضو هیئت عامل و سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با ساخت و توسعه بندر چابهار با ظرفیت بیش از ۸ میلیون تن در فاز یک، از سازمان‌هایی است که اولین قدم را در توسعه زنجیره حمل‌ونقل کالا در منطقه برداشته و توسعه این بندر در فازهای بعدی هم ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دریایی غیر از بندر چابهار پروژه‌های زیادی در حوزه مکران برای توسعه وجود دارد اظهار کرد: طرح بندر بزرگ کشور در این سواحل در حال طراحی است که در آینده از بزرگ‌ترین بنادر منطقه خواهد بود.

 سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۰ درصد از تجهیزات که در قرارداد چابهار پیش‌بینی شده بود در بندر مستقر شده تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم از همه ظرفیت‌های ترانزیتی چابهار برای حمل کالا در این مسیر استفاده کنیم.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر با بیان اینکه همایش لجستیک چابهار با هدف گردهمایی فعالین حوزه حمل‌ونقل دریایی و بندری و خدمات بندری در چابهار برگزار شده اذعان کرد: هم‌زمان همایش‌ها و نشست ها را برای ارتباط بیشتر بین سازمان‌ها و تکمیل زیرساخت‌های پس‌کرانه‌ای از نظر جاده‌ای، ریلی، حمل‌ونقل هوایی و در حوزه دریایی دنبال می‌کنیم تا این زنجیره متصل بتواند نقش خود را ایفا کند و از همه ظرفیت‌های ترانزیتی چابهار استفاده شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نکته دیگر ارتباط و اتصال خطوط کشتیرانی به بندر است که هم‌اکنون خط منظم کشتیرانی جمهوری اسلامی در بندر چابهار برقرار شده و امیدواریم با فعالیت تجار، صادرکنندگان و واردکنندگان و شرکت‌هایی که در امر ترانزیت کار می‌کنند بتوان ظرفیت دریایی را توسعه داد.

سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر تصریح کرد: امسال بندر چابهار شرایط خوبی را از لحاظ تخلیه و بارگیری داشته و امیدواریم بتوانیم برای اولین بار به رکورد ۴ میلیون تن تخلیه و بارگیری در این بندر برسیم و قدمی را در توسعه منطقه‌ای در کنار سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها در ارتباط با توسعه منطقه آزاد چابهار، توسعه بندر چابهار و ارائه خدمات ترانزیتی و لجستیکی به کشور داشته باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha