خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14320
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۰
امام‌جمعه شهر علی‌اکبر:

تشکیل قرارگاه آب در استان می‌تواند راه نجات مشکلات خشک‌سالی باشد

تشکیل قرارگاه آب در استان می‌تواند راه نجات مشکلات خشک‌سالی باشد
امام‌جمعه شهر علی‌اکبر با تأکید بر اینکه اگر آب در منطقه و کشوری جاری باشد، درست نیست آن را فقط متعلق به خود بدانند، افزود: پیشنهاد می‌شود با تشکیل قرارگاه آب در استان برنامه مدون و کارشناسی برای رفع مشکلات حوزه آب استان مرحله‌به‌مرحله اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، حجت‌الاسلام لطفیان سرگزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر علی‌اکبر، بر پیگیری مجدانه مسائل آب و کشاورزی استان و برطرف کردن مشکلات اشتغال و بازار کار از سوی مسئولین تأکید کرد و افزود: چالش آب در دولت‌ها وجود داشته و از این موضوع که آب جزو انفال است درک درستی نداشته‌اند و آب متعلق به همه مردم است.

امام‌جمعه شهر علی‌اکبر در ادامه با تأکید بر اینکه باید اقدامات مناسبی برای حل این موضوع در استان صورت پذیرد خاطرنشان کرد: باید منابع آب به‌صورت عادلانه بین همه تقسیم شود، اینکه آب در منطقه‌ای و کشوری جاری باشد و گفته شود فقط متعلق به همان کشور است، درست نیست.

وی مدارا کردن با مردم را یک اصل برای مسئولان بیان کرد و گفت: مردم برای حکومت و نظام اسلامی دارای ارزش هستند و مدارا کردن با مردم باید به‌عنوان یک اصل مدنظر قرار گیرد و یکی از راه‌های رسیدن به هدف نهایی برای ایجاد تمدن اسلامی مردم‌داری اسلامی است.

حجت‌الاسلام لطفیان سرگزی با بیان اینکه در عصر تمدن اسلامی نباید هیچ کار خلاف، غیرقانونی در تمامی حوزه‌ها وجود داشته باشد از مسئولان خواست تا رفع مشکلات همگانی جامعه ازجمله بهبود وضعیت معیشتی، پویایی بازار کار و اشتغال پایدار و جلوگیری از اخذ مالیات‌های نامتعارف، از صاحبان مشاغل تمام‌قد، اقدام نمایند.

امام‌جمعه شهر علی‌اکبر افزود: پیشنهاد می‌شود با تشکیل قرارگاه آب در استان برنامه مدون و کارشناسی برای رفع مشکلات حوزه آب استان مرحله‌به‌مرحله اجرایی شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

داغ های مجازی