خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14322
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۷
بازی طالبان با حق آبه ایران 

رئیس‌جمهور به یاوه‌گویی مسئولین سیستان و بلوچستان درباره حق‌آبه پاسخ صریح دهد

رئیس‌جمهور به یاوه‌گویی مسئولین سیستان و بلوچستان درباره حق‌آبه پاسخ صریح دهد
رئیس‌جمهور که بلافاصله پس از سفر روسیه به خاطر مشکلات سیل‌زدگان کرمان به این استان سفر کرد، به خاطر سال‌ها خشک‌سالی سیستان و بلوچستان هم به این استان سفر کند و علاوه بر پیگیری جدی حق آبه سیستان با مسئولین محلی که تنها به خاطر خودشیرینی و قهرمان سازی از خود، احساسات مردم شریف این سرزمین را بازیچه قرار دادند، برخورد جدی کند و به یاوه‌گویی‌های آنها پاسخ صریح دهد.

اس.بی پرس: فرمانده مردم‌آزاری، سنگی بر سر فقیر صالحی زد، در آن روز برای آن فقیر صالح، توان و فرصت قصاص و انتقام نبود، ولی آن سنگ را نزد خود نگهداشت. سال‌ها از این ماجرا گذشت تا اینکه شاه نسبت به آن فرمانده عصبانی شد و دستور داد وی را در چاه افکندند. فقیر صالح از حادثه اطلاع یافت و بالای همان چاه آمد و همان سنگ را بر سر آن فرمانده کوفت.

فرمانده: تو کیستی؟ چرا این سنگ را بر من زدی؟

فقیر صالح: من فلان کس هستم که در فلان تاریخ، همین سنگ را بر سرم زدی.

فرمانده: تو در این مدت طولانی کجا بودی؟ چرا نزد من نیامدی؟

فقیر صالح: از جاهت اندیشه همی کردم، اکنون که در چاهت دیدم، فرصت غنیمت دانستم. (حکایت شماره 21 از باب اول گلستان سعدی)

 

 

استاندارد، فرمانداران، نمایندگان و ... در استان سیستان و بلوچستان به‌خصوص منطقه سیستان چنین رویه‌ای پیش‌گرفته‌اند و از سر بی‌عملی و بی‌خردی مدام با زندگی، امید و احساسات مردم منطقه بازی می‌کنند؛ مدام یاوه‌سرایی کرده و وعده‌های پوچ می‌دهند. به‌جای آنکه بر اساس مطالعات علمی، عملی در کارنامه کاری خود ثبت کنند، مدام به دنبال منم منم کردن و تبلیغ برای آینده کاری و سیاسی خود هستند.

آب، این مایه حیات یکی از بزرگ‌ترین وعده‌های توخالی مسئولان به مردم شریف استان شده است؛ آبیاری با نیم لوله، طرح 46 هزار هکتاری، چاه ژرف، گرفتن حق آبه، انتقال آب دریای عمان و ... ازاین‌دست وعده‌های بی‌سرانجام است. حالا نیز قطره آبی که طالبان رها کرده است، زمینه سوءاستفاده آقایان را فراهم کرده.

طبق رسالتی که مقام معظم رهبری در سخنرانی عید مبعث بر دوش سربازان فضای مجازی و اهالی رسانه گذاشته‌اند تا حد امکان برمدار بصیر افزایی و امیدآفرینی مردم و تنبلی نکردن مسئولین اصرار می‌ورزیم و می‌گوییم شما که عملی نداشته‌اید و هیچ تلاشی هم برای یک دیپلماسی پیش برنده با طالبان و مقامات افغانستان به کار نبرده‌اید، پس لطفاً ساکت بمانید و کورسوی امیدی را هم که در دل مردم باقی‌مانده است، کور نکنید.

از دکتر رئیسی، رئیس‌جمهوری که دغدغه احوالات و پریشان‌حالی مردم سیل‌زده کرمان را دارد و بلافاصله پس از سفر روسیه به این استان سفر کرد، انتظار می‌رود به خاطر سال‌ها خشک‌سالی سیستان و بلوچستان و به خاطر امیدی که بازیچه خودنمایی، قدرت‌طلبی و قهرمان پنداری مقامات و مسئولین استان سیستان و بلوچستان، با مسئولین محلی برخورد جدی کند و به یاوه‌گویی‌های آنها پاسخ صریح دهد و البته به‌طور جد حق آبه را پیگیری نماید تا این بار حق آبه سیستان به‌صورت حقیقی و درست به سمت ایران روانه شود.

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha