خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14333
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۴۷

۹۸ درصد کودکان سراوان علیه فلج اطفال واکسینه شدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان گفت: ۹۸ درصد از کودکان زیر پنج سال این شهرستان تاکنون علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر احمد سپاهیان گفت: پس از گذشت چهار روز از اجرای عملیات ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال با نقش‌آفرینی نیروهای خدوم و توانمند بهداشتی بیش از ۹۸ درصد از کودکان سراوان علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند.

به گفته او در اجرای این طرح ۲۵۰ تیم بهداشتی متشکل از پزشک، کارشناس، مراقب سلامت، بهورز، دانش‌آموزان دبیرستان بهیاری، داوطلبان و سفیران سلامت مشارکت داشتند.

 فلج اطفال به‌عنوان یک بیماری ویروسی یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های عصر حاضر است که معمولاً کودکان خردسال را مبتلا می‌کند و سبب فلج دائمی اندام‌های تحتانی به‌ویژه پاها می‌شود.

سیستان و بلوچستان به سبب همسایگی با ۲ کشور افغانستان و پاکستان که همچنان در معرض بیماری‌های گوناگون مسری قرار دارند، همواره موردتوجه مسئولان بهداشتی درمانی کشور قرار دارد و به همین سبب باوجودی که در چند سال گذشته هیچ موردی از بیماری فلج اطفال در میان کودکان ایرانی این استان مشاهده نشده است، طرح واکسیناسیون برای ایمن‌سازی اطفال اجرا می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما