خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14338
۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۱

زمینه برای کشاورزی مکانیزه در جنوب سیستان و بلوچستان فراهم شود

زمینه برای کشاورزی مکانیزه در جنوب سیستان و بلوچستان فراهم شود
نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه برای گذر از کشاورزی سنتی به صنعتی باید در جنوب استان سیستان و بلوچستان فراهم شود.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی اظهار داشت: در برخی از مناطق استان سیستان و بلوچستان هنوز هم کشاورزی به‌صورت سنتی انجام می‌شود که در این خصوص رایزنی‌هایی با وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفته است.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: از همین رو پیشنهاد شده تا ۱۲۰ دستگاه تراکتور جهت توسعه کشاورزی مکانیزه در ۶ شهرستان حوزه انتخابیه اختصاص پیدا کند.

وی افزود: با بکار گیری مکانیزاسیون می‌توان عملیات کشاورزی را در زمان مقرر انجام داد و از ضررهای بلایای طبیعی چون سیل جلوگیری کرد.

سعیدی با اشاره به بارندگی‌ها و وقوع سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هم‌اکنون ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای ترمیم و احیای آب‌بندها در شهرهای چابهار، قصرقند و دشتیاری نیاز است.

وی ادامه داد: همچنین زیرساخت‌های کشاورزی حوزه سواحل مکران از قبیل زرآباد، چابهار (عورکی) و بخش باهوکلات آسیب دیده‌اند که باید برآورد خسارت شوند.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین انتظار داریم تا جهاد کشاورزی مابقی مجوزهای مورد توافق وزارتخانه جهاد کشاورزی در خصوص قایق‌ها و لنج‌ها از مجموع ۱۵۹۸ مجوز قایق و ۱۲۵ مورد مجوز لنج را نیز صادر کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما