خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14347
۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۶
استاندار:

مرزبانان اصلی در سیستان و بلوچستان، مرزنشینان هستند

مرزبانان اصلی در سیستان و بلوچستان، مرزنشینان هستند
استاندار سیستان و بلوچستان‌ با بیان اینکه مرزبانان اصلی در این استان، مرزنشینان هستند گفت: امنیت استان از مسیر توسعه اقتصادی می‌گذرد و ظرفیت مرز بزرگ‌ترین ویژگی برای دستیابی به این مهم است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس‌خیابانی شامگاه شنبه در نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی که با حضور کوشش‌تبار معاون اقتصادی وزیر کشور، مسئولان استانی و مدیران بخش‌های خصوصی عضو کارگروه در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بزرگ‌ترین ویژگی و ظرفیت استان سیستان و بلوچستان مرز است بطوریکه این استان، تنها استان کشور است که بیشترین مرز خاکی و آبی به طول ۱۶۰۰ کیلومتر با کشورهای همسایه دارد.

وی ادامه داد: توجه و ساماندهی مبادلات تجاری در مرزهای استان به معیشت مرزنشینان به‌عنوان مرزبانان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی در این خطه از میهن کمک بسزایی خواهد کرد و امنیت پایدار را در جنوب شرق کشور به دنبال دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان برخورداری بیشتر مرزنشینان از نعمت مرز و مبادلات مرزی در قالب کوله‌بری تأکید و تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی، قضایی، امنیتی و نظامی و انتظامی باید برای انتفاع بیشتر مرزنشینان از ظرفیت مرز تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما