خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14351
۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۴
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:

افزایش ارتباطات بین شیعه و سنی عامل انس و الفت بیشتر می‌شود

افزایش ارتباطات بین شیعه و سنی عامل انس و الفت بیشتر می‌شود
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان و امام‌جمعه زاهدان گفت: افزایش ارتباطات بین شیعه و اهل سنت عامل ایجاد انس و الفت بیشتر بین مسلمانان خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در نشست با حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی، رئیس بنیاد فرهنگی امامت و رئیس انجمن کلام حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: زمینه‌های کار در سیستان و بلوچستان وجود دارد و پهناور بودن استان، هم‌مرزی با کشورهای همسایه، وجود اقوام و مذاهب مختلف، محرومیت‌ها و وجود نیروهای جوان مستعد و باانگیزه باعث می‌شود تا با عنایت بیشتری به کار و فعالیت بپردازیم.

وی افزود: باید در ابعاد مختلف کادرسازی و تقویت نیروی انسانی، افزایش جنبه‌های مهارتی، رشد علمی، معنوی و اخلاقی، طراحی و برنامه‌ریزی کنیم.

امام‌جمعه زاهدان گفت: ایجاد فضای همکاری و هماهنگی در سیستان و بلوچستان از دغدغه‌های نهادهای حوزوی بوده که به نظر می‌رسد با وجود محرومیت‌های موجود بسیاری از زیرساخت‌ها وجود داشته و یا قابل ایجاد است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه فرهنگی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ذیل قرارگاه فرهنگی کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته امور دینی، آموزش و پرورش و دانشگاه وجود دارد که در قالب این کمیته‌ها فعالیت‌ها هماهنگ می‌شود و به‌کارگیری نیروهای تربیت شده در بخش‌های مختلف قابل‌برنامه‌ریزی است.

آیت‌الله محامی بیان کرد: طلاب و فضلای حوزه علمیه باید افقی روشن در مسیر آینده خود ببینند و احساس نکنند که پس از پایان تحصیل، کار به بن‌بست خواهد رسید.

وی تأکید کرد: هماهنگی بین اساتید در مرکز کشور، تبیین سیاست‌ها و سپس تقسیم‌کار مهم است به‌گونه‌ای که هر یک از اساتید هنگام حضور در استان سیری از مباحث را ارائه و جهت‌گیری‌ها بر اساس شرایط استان و با هدف ایجاد انس، الفت و محبت امت اسلام باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بیان کرد: در حوزه اهل سنت نیز به‌تدریج زمینه کار فراهم می‌شود زیرا تشکیل کلاس‌های تلفیقی بین شیعه و سنی شاید در ابتدا حساسیت‌زا تلقی شود اما در صورت عملکرد درست مورد استقبال نیز واقع خواهد شد.

همچنین رئیس بنیاد فرهنگی امامت و رئیس انجمن کلام حوزه‌های علمیه کشور گفت: یکی از مشکلات در حوزه مباحث دینی و فرهنگی، عدم هماهنگی مجموعه‌های متولی است و باید در این جهت طراحی و برنامه‌ریزی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی سبحانی ادامه داد: توسعه منابع انسانی یکی از راهبردهای مهم و مورد تأکید بوده زیرا معتقدیم نیروی انسانی عامل ایجاد تحول در عرصه‌های مختلف است.

وی بیان کرد: تمرکز بر نخبگان و اقشار مختلف حوزوی و دانشگاهی و ایجاد مراکز تخصصی در سیستان‌وبلوچستان مهم است و عاملی برای نگه داشت طلاب در داخل استان خواهد بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha