خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14352
۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۴۴
سرپرست آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان:

کمبود فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان کاملاً محسوس است

کمبود فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان کاملاً محسوس است
سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: با وجود ساخت سالانه هزار کلاس درس و جذب حداکثری نیروی انسانی باز هم کمبود فضا و نیرو در استان به‌شدت احساس می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسنعلی میرعبدی در نشست شورای اداری ادارات آموزش‌وپرورش قطب چابهار در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: مدیران در سطوح مختلف با بهره‌گیری از ظرفیت‌های پیدا و پنهان درون و برون‌سازمانی در مسیر ارتقا شاخص‌های آموزشی و تربیتی و به‌ویژه تبیین و تشریح دستاوردهای نظام در حوزه تعلیم و تربیت پیشگام باشند.

وی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، سیستان و بلوچستان را سرشار از استعدادهای انسانی و نخبگان در حوزه‌های مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: از این حیث جامعه فرهنگیان در بین آحاد مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی افزود: همه ما وظیفه داریم دستاوردهای نظام در حوزه تعلیم و تربیت را برای آحاد جامعه و به‌ویژه مخاطبان و جامعه هدف که همانا اولیا و دانش آموزان هستند تبیین و تشریح کنیم.

سرپرست اداره کل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان لزوم توجه به حوزه پژوهش در آموزش‌وپرورش و فعال شدن ظرفیت‌های مختلف در مسیر توسعه و اصلاح فرایندهای پژوهشی را مورد تاکید قرار داد.

وی تشکیل کمیسیون ویژه ارتقای شاخص‌های آموزشی و تربیتی استان در سطح وزارت آموزش‌وپرورش را نویدبخش آینده‌ای روشن در افق استان اعلام کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۲ جلسه با حضور معاونین و مشاورین وزارت متبوع و اساتید دانشگاهی برگزار شده که دستاوردهای فراوانی هم در بر داشته است.

میرعبدی گفت: در کنار کیفیت آموزشی نیازمند کیفی بخشی به امور تربیتی و ارتقای هویت شخصیت دینی، فردی و جمعی دانش آموزان هستیم و تاکید بر توسعه معارف دینی و ملی در بین فرزندان یک اصل مهم خواهد بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha