خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14356
۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۰

سیستان و بلوچستان جزو استان‌های برتر طرح نهضت ملی مسکن

سیستان و بلوچستان جزو استان‌های برتر طرح نهضت ملی مسکن
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استان با اقدامات مطلوب صورت گرفته جزو استان‌های برتر در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور بشمار می‌رود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در چهارمین جلسه شورای تامین مسکن استان که با محوریت طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد، گفت: استان از حوزه تامین زمین برای ساخت واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن عبور کرده و به مرحله واگذاری پروژه‌ها به پیمانکار رسیده است.

او گفت: همچنین به منظور اشتغال نیرو‌های بومی استان نیز در ۱۰ شهر ۲۵ هزار نفر در ۳۶ رشته تخصصی مسکن در حال آموزش هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان خانه‌دار شدن دهک‌های پایین جامعه، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را از مهم‌ترین مزایای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان بر شمرد و گفت: با پیشرفت فیزیکی مطلوب، ۱۵۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان تا پایان سالجاری و ۸۰۰ واحد نیز تا تابستان سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

مدرس خیابانی از واگذاری بخشی از اختیارات شورای تامین مسکن استان به فرمانداران خبر داد و گفت: به منظور تسریع در اجرای پروژه‌ها برخی از اختیارات نظیر تعیین نرخ پایه به فرمانداران به عنوان روسای شهرستانی طرح واگذار می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: ۱۶۱ هزار و ۱۱۸ نفر در سراسر استان تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده اند که با بررسی‌های انجام‌شده ۱۴ هزار نفر تایید نهایی شدند.

عطاء اله اکبری گفت: تعداد ۱۰ هزار و ۸۳۳ نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان وجوه خود را در قالب اقساط اول و دوم به بانک پرداخت کرده اند که ۹ هزار و ۶۲۱ نفر از این تعداد به تعاونی‌ها و انبوه‌سازان معرفی‌شده‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما