خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14360
۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۶

لزوم راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی در زرآباد

لزوم راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی در زرآباد
فرماندار شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این شهرستان در بخش کشاورزی، لازم است مرکز تحقیقات کشاورزی در زرآباد راه‌اندازی شود.

به گزارش اس.بی پرس، نعمت الله نجاری امروز در جلسه معارفه مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان زرآباد در حضور معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، کشاورزان و معتمدین، اظهار داشت: موز زرآباد با موز هیچ کشوری قابل مقایسه نیست و کشاورزان این خطه نیازمند حمایت از سوی دستگاه‌های متولی امر هستند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون این شهرستان سی درصد موز کشور را تامین می‌کند و درصدد هستیم با همکاری کشاورزان در سال 1401 این مقدار را به 50 درصد برسانیم و با شعار تامین موز کشور و عرضه آن به بازارهای داخلی برنامه‌های لازم را انجام بدهیم.

وی افزود: لایروبی رودخانه‌های فصلی و احداث جاده بین مزارع از مهم‌ترین دغدغه‌های کشاورزان زرآباد است که امیدواریم شاهد اتفاقات خوب در این زمینه باشیم.

فرماندار زرآباد ادامه داد: در بارندگی‌های اخیر 700 هکتار از صیفی جات این شهرستان از بین رفته است که امیدواریم بخشی از این خسارت‌ها جبران شود.

نجاری خاطرنشان کرد: طرح توجیهی مرز آبی شهرستان زرآباد با کشور عمان در دست تهیه است که با راه‌اندازی گمرک در روستای کلات شاهد اتفاقات بسیار خوب در این شهرستان خواهیم بود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه، گفت: برنامه‌های بسیار خوبی برای احداث جاده بین مزارع برای شهرستان زرآباد که یکی از قطب میوه‌های گرمسیری در کشور است، در نظر گرفتیم.

فریدالدین سلیمی ادامه داد: در تلاش هستیم بخشی از خسارت‌های ناشی از سیل اخیر به کشاورزی جنوب سیستان و بلوچستان را تامین کنیم.

لازم به ذکر است، در پایان این جلسه محمد امین هوت به عنوان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرآباد معرفی و از خدمات اولیایی مدیر سابق جهاد کشاورزی زرآباد تقدیر و تشکر و اداره جهاد کشاورزی این شهرستان رسما مستقر شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha