خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14369
۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۳۵
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:

توزیع بودجه باید متناسب با نیاز دستگاه‌ها صورت گیرد

توزیع بودجه باید متناسب با نیاز دستگاه‌ها صورت گیرد
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: توزیع بودجه باید متناسب با نیاز دستگاه‌ها صورت گیرد و این‌کار از وظایف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی ضمن حضور در مراسم سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان اظهارداشت: حضرت فاطمه (س) نسبت به مسائل اجتماعی جامعه اسلامی بی تفاوت نبوده و در صحنه‌های مختلفی از جمله تعلیم و تربیت، جهاد و دفاع از امامت و ولایت نقش‌آفرینی کرده است.

وی افزود: حضرت فاطمه (س) نمونه بارز یک انسان کامل است اما حد فهم و درک ما به‌اندازه سیر وجودی خودمان است و هر کس رشد بیشتری پیدا کند به همان میزان عقل و درک عمیق‌تری خواهد داشت.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: از این جهت که ما فاصله زیادی با حضرت فاطمه (س) و پدر و همسر ایشان داریم طبیعتا نمی‌توانیم کاملا به مقام این عزیزان پی ببریم همان گونه که خود این بزرگواران نمی‌توانند به کل ذات خداوند پی ببرند زیرا مخلوق هستند.

وی تصریح کرد: همان گونه که در خصوص امامت و ولایت در آیات قرآن آمده «یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَه» اینکه بیان می‌شود ای پیامبر باید تکلیف امامت امت بعد خود را مشخص کنی و اگر اینکار را صورت ندهی رسالت خود را انجام نداده‌ای به معنای جایگاه بالاتر حضرت علی (ع) نسبت به پیامبر نیست اما نشان دهنده این است که اگر امامت بعد رسالت نباشد کار به نتیجه نخواهد رسید و هدف حاصل نخواهد شد.

آیت الله محامی ادامه داد: ما باید در شناخت شخصیت‌ها دقت لازم و کافی را داشته و دچار افراط و تفریط نشویم.

وی بیان کرد: انسان باید به طور متوازن و در جهات مختلف رشد کند زیرا گاهی افراد تنها در یک جهت رشد می کنند اما مهم رشد متوازن است که انسان بتواند در همه جهات و در حد مطلوب رشد کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: حضرت فاطمه (س) در ایفای نقش مادری و همسری به‌خوبی عمل کرد و نسبت به مسائل اجتماعی جامعه اسلامی بی تفاوت نبوده و در صحنه‌های مختلفی از جمله تعلیم و تربیت، جهاد و دفاع از امامت و ولایت حضور یافته و نقش‌آفرینی کرده است.

وی تاکید کرد: تربیت فرزند و مدیریت خانه از مدیریت هر کارخانه و تولید هر محصولی مهمتر است اما در عین حال حضور در عرصه‌های اجتماعی متناسب با شأن بانوان آن هم با رعایت موازین شرعی در حوزه ارتباط با مردان حائز اهمیت است.

آیت الله محامی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) دختر پیامبر اکرم (ص) و در عرصه‌های مختلف همراه پدر بود به گونه ای که ام ابیها یعنی مادر پدر نام گرفت.

وی با اشاره به جایگاه حساس و خطیر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در حوزه توزیع و مدیریت بودجه بیان کرد: ایفای نقش مهندسی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در توسعه فعالیت‌ها نقش ویژه دارد و باید بر اساس کارشناسی و سند آمایش و با هدف برقراری عدالت صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مردم استان شایسته ارائه خدمات بیشتر هستند و خدمات انقلاب قابل مقایسه با گذشته نیست اما این استان نسبت به میانگین کشوری در بسیاری از شاخص‌ها عقب است که مردم در این جهت با سختی روبرو هستند که باید با همکاری سایر مدیران داخل و حمایت از سوی مرکز کشور برای رشد و ارتقای منطقه تلاش شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما