خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14378
۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۲۶
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی:

دولت و مجلس خسارات سیلاب به مردم کنارک را جبران کنند

دولت و مجلس خسارات سیلاب به مردم کنارک را جبران کنند
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس باید برای جبران خسارات وارده به زیرساخت‌ها و همچنین منازل و اراضی کشاورزی مردم جنوب سیستان و بلوچستان در پی دو مرحله جاری شدن سیلاب در هفته‌های اخیر عزم جدی داشته باشند.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین‌زهی گفت: دولت و مجلس باید برای جبران خسارات وارده به زیرساخت‌ها و همچنین منازل و اراضی کشاورزی مردم جنوب سیستان و بلوچستان در پی دو مرحله جاری شدن سیلاب در هفته‌های اخیر عزم جدی داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بخش عمده روستاهای سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان فاقد زیرساخت‌های حداقلی هستند و همین امر ضرورت تسریع در جبران خسارات را دوچندان می‌کند که در این راستا در مجمع نمایندگان استان تلاش خواهیم کرد مصوبات خوبی برای جبران خسارات داشته باشیم.

نماینده مردم خاش در مجلس تصریح کرد: باید تمهیدات لازم از جمله لایروبی رودخانه‌های فصلی یا جابه‌جایی روستاهای آسیب‌پذیر از هم‌اکنون صورت گیرد تا در صورت بروز سیلاب در مقاطع زمانی بعدی، کمترین چالش برای مردم ایجاد شود.

وی ضمن تقدیر از روند خدمت‌رسانی دستگاه‌های مختلف استان در جریان وقوع سیلاب اخیر، گفت: برای مدیریت بحران صحیح در مقاطع زمانی آینده باید تجهیزات مناسب در اختیار ستادهای مدیریت بحران شهرستانی قرار گیرد چرا که در واقع با دست خالی امکان مدیریت مناسب وجود ندارد.

 

 انتهای پیام/

نظرات شما

capcha