خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14379
۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۲
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی:

فراهم شدن ارتقای بستر جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های سیستان وبلوچستان

فراهم شدن ارتقای بستر جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های سیستان وبلوچستان
هم‌زمان با افتتاح مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی بستر افزایش جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های سراسر استان سیستان وبلوچستان فراهم خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی با ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان در راستای مهیا کردن بستر افزایش جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های استان گفتگو کرد.

سعیدی گفت: نخستین مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی در کشور در محل اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان، جهت جذب پژوهش‌ها و دیدگاه‌های علمی برای پیدا کردن راهکار‌های عالمانه و کاهش آسیب‌های احتمالی مترتب بر حضور غیرقانونی اتباع در استان و آموزش این قشر دایر شده است.

او گفت: در شرایط کنونی به جهت جهانی‌شدن اقتصاد، فرهنگ و فناوری، جذب دانشجویان خارجی موجب مشارکت فعال در روند جهانی‌شدن تولید علم و تسهیل انتقال فناوری و غنی شدن فرآیند آموزش در کشور می‌شود علاوه بر آن جذب دانشجوی خارجی یکی از معیار‌های مهم در رنکینگ سطح بین‌المللی بوده و نقش کلیدی در ارتقاء سرمایه انسانی و توسعه کشور دارد.

او گفت: مهیا بودن بستر جغرافیایی سیستان و بلوچستان به لحاظ همسایگی با دو کشور افغانستان و پاکستان و همچنین نگاه فرصت محور استاندار و این اداره نسبت به مهیا شدن بستر جذب نخبگان علمی و اقتصادی از بین اتباع خارجی در استان طلب می‌کند رابطه میان این ادراه کل با موسسات آموزش عالی بیش از پیش تقویت می‌شود.

سعیدی گفت: به دلیل ممنوع بودن سیستان و بلوچستان به لحاظ اسکان اتباع خارجی در استان همواره بیشتر نگاه‌ها به این قشر نگاهی صرفأ امنیتی بوده است، اما با توجه به رویکرد دولت در خصوص داشتن دیدگاهی رئوفانِ اسلامی و انسانی به مهاجرین لازم است، از این پس ضمن رعایت ملاحظات امنیتی، به این قشر نگاهی واقع‌گرایانه و فرصت محور به‌ویژه در جهت رفع ممنوعیت جذب دانشجو داشت کما اینکه تاکنون تلاش‌های زیادی در راستای رفع این معضل انجام شده است و امید می‌رود به دنبال موافقت نظر مثبت شورای تامین استان و کمیته ساماندهی اتباع خارجی رفع ممنوعیت جذب دانشجو در کمیته دائمی سازمان امور بین‌الملل دانشجویان خارجی نیز مورد تایید قرار گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha