خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14383
۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۰

کاهش تولید عسل در سیستان و بلوچستان

کاهش تولید عسل در سیستان و بلوچستان
به دلیل کمبود شهد و گرده ناشی از ادامه خشکسالی، میزان تولید عسل در استان سیستان و بلوچستان، به ٨۵ تن و ۴٢٨ کیلوگرم رسید که نسبت به سال گذشته پنج‌تن کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین سرشماری که از اول مهر به مدت یک ماه انجام شده است، تعداد کلنی‌های زنبور عسل استان هشت هزار و ۹۷۵ کلنی است که قبل از خشکسالی ١٠هزار و ٣۴۵ کلنی بوده است.

غلامرضا سرگزی افزود: عسل تولیدی سیستان و بلوچستان به دلیل کیفیت بالا در کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار طرفدار دارد و سالیانه بخشی از آن به این کشورها صادر می‌شود.

 وی ادامه داد: عسل تولیدی سیستان و بلوچستان به علت شرایط آب و هوایی مناسب از نظر کم بودن رطوبت، تنوع گیاهی، وجود انواع گونه‌های گیاهان دارویی و ارگانیک بودن شهد گیاهان مرتعی از کیفیت بالایی برخوردار است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ٢٧٠ نفر در ٢۵١ زنبورستان این استان به امر زنبورداری و تولید عسل مشغول هستند.

عسل حاوی مقدار زیادی موادی مانند مونوساکاریدها، فروکتوز و گلوکز حدود 70 الی 80 درصد قند است که شیرینی آن را فراهم می‌کند.

عسل از ویژگی‌های ضدعفونی و ضدباکتریائی برخوردار است. علم پزشکی مدرن در صدد است تا از عسل در بهبود زخم‌های مزمن و مبارزه با عفونت استفاده کند.

یک قاشق سوپ‌خوری عسل شامل 64 کالری، 17/3 گرم قند و عاری از فیبر، چربی و پروتئین است.

استفاده از عسل فراوری شده و بدون قند می‌تواند منجر به فواید طولانی مدت شود.

عسل به اثرات تسکین‌دهنده مواد آنتی اکسیدان و ضدمیکروب شناخته شده است.

همچنین عسل حاوی مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، فسفات، سدیم، کلر، پتاسیم و منیزیوم است.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما