خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14386
۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۳

پیام بازداشت مدیرعامل منطقه آزاد چابهار برای سعید محمد چیست؟

پیام بازداشت مدیرعامل منطقه آزاد چابهار برای سعید محمد چیست؟
سعید محمد به‌خوبی می‌داند که بازداشت مدیر یک منطقه آزاد آن‌هم چابهار از جایی بالاتر از سازمان اطلاعات سپاه استان دستورش صادر می‌شود و اطلاعات سپاه استان تنها مجری دستورات است. به نظر می‌رسد این بازداشت اولتیماتوم جدی دستگاه‌های تصمیم گیر به ترک‌تازی‌های سعید محمد در مناطق آزاد است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، دیروز سازمان اطلاعات سپاه مدیرعامل منطقه آزاد چابهار را بازداشت کرد. عبدالرحیم کردی مدیر بازداشتی منطقه آزاد چابهار عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بود که تاکنون «سعید‌ محمد» از تعویض او سرباز زده بود.

رابطه حزب کارگزاران با سعید محمد از زمان بررسی پرونده فساد هولدینگ یاس خوب شده بود و تا جایی که برخی از گزارش‌های امنیتی تأیید می‌کند که نسخه‌ای از پرونده را سعید محمد در قالب فلش به اسحاق جهانگیری و برخی از اعضای حزب کارگزاران انتقال داده بود.

از ابتدای مدیریت سعید محمد در مناطق آزاد نیز منابع خبری تأیید کرده بودند که سعید محمد رایزنی و رابطه خوبی با اعضای این حزب مسئله‌دار دارد تا جایی که به برخی از اعضای آن قول استفاده و ابقا را در مناطق آزاد داده بود.

عبدالرحیم کردی از نیروهایی بود که بنا بر رایزنی‌های انجام‌شده قرار بود در منطقه آزاد چابهار بماند که سازمان اطلاعات سپاه اجازه ابقای یک فرد مسئله‌دار را در این جایگاه مهم نداد.

سعید محمد به‌خوبی می‌داند که بازداشت مدیر یک منطقه آزاد آن‌هم چابهار از جایی بالاتر از سازمان اطلاعات سپاه استان دستورش صادر می‌شود و اطلاعات سپاه استان تنها مجری دستورات است.

به نظر می‌رسد این بازداشت اولتیماتوم جدی دستگاه‌های تصمیم گیر به ترک‌تازی‌های سعید محمد در مناطق آزاد است.

ناظران امنیتی نیک می‌دانند بازداشت مدیر ارشد یک مجموعه آن‌هم در مدت کمتر از ۶ ماه از عمر مسئولیت، چه پیامی دارد!

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha