خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14395
۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۹:۰۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

افزایش چشمگیر کرونا در سیستان و بلوچستان/ شناسایی ۱۲۹ بیمار جدید

افزایش چشمگیر کرونا در سیستان و بلوچستان/ شناسایی ۱۲۹ بیمار جدید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تعداد بیماران شناسایی شده مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته نسبت به مدت مشابه در هفته قبل ۴ برابر بیشتر شده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: علیرغم اینکه در شبانه‌روز گذشته هیچ مورد فوت ناشی از کرونا در استان سیستان و بلوچستان نداشته‌ایم اما افزایش چشمگیر تعداد موارد شناسایی شده جدید کرونا زنگ خطر موج بعدی همه‌گیری و هشدار جدی برای سلامت جامعه، بخصوص افراد واکسینه نشده را به صدا درآورده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: در هفته منتهی به شنبه ۲ بهمن هم ۳۴۹ مورد جدید کرونا شناسایی شد که در مقایسه با هفته قبل از آن ۱۹۹ نفر بیشتر بود و تقریباً ۲ برابر بیشتر شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه علاوه بر کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان سیستان و بلوچستان شاهد بی‌رغبتی مردم به تزریق دز سوم واکسن کرونا هستیم.

به گفته هاشمی شهری شواهد علمی حاکی از این واقعیت است که تزریق هر ۳ دز واکسن کرونا، صرف‌نظر از نوع آن می‌تواند تا ۸۰ درصد از میزان بستری موارد مبتلابه کرونا و ازجمله مبتلایان به سوش امیکرون کم کند.

وی با بیان اینکه افراد با نتیجه مثبت کرونا ازنظر ابتلا به واریانت امیکرون نیز مورد غربالگری قرار می‌گیرند، گفت: تاکنون در سطح استان سیستان و بلوچستان ۹۶ مورد مبتلا به سوش جهش یافته امیکرون شناسایی شده است و بدون شک تعداد موارد شناسایی نشده نیز بیشتر از این تعداد خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: به نظر می‌رسد سوش غالب استان سیستان و بلوچستان نیز به امیکرون تغییر یافته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما