خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14401
۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۰
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان «سیب و سوران» به شهادت رسید

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان «سیب و سوران» به شهادت رسید
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از شهادت «وحید سالاری» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران در عملیات درگیری با قاچاقچیان مسلح مواد افیونی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری اظهار داشت: روز گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح، قصد انتقال محموله مواد افیونی از سیب و سوران به نقاط مرکزی کشور را دارند و موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان مذکور اطلاع داده شد.

وی افزود: در این رابطه پلیس مبارزه با مواد مخدر سیب و سوران با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداخته و سرانجام ساعت ۲۰ شب گذشته سوداگران مرگ را که با یک دستگاه وانت نیسان در حال جابه‌جایی محموله مواد مخدر، در حوالی روستای «کهنمیر» سوران بودند شناسایی و به آن‌ها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطارهای صادره به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و درگیری مسلحانه آغاز شد.

وی بیان کرد: در این درگیری که حدود نیم ساعت ادامه داشت بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، یک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و دیگر قاچاقچی با تنگ شدن عرصه بر خود و استفاده از تاریکی شب به اطراف متواری شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: متأسفانه در این درگیری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران سرگرد وحید سالاری از ناحیه سر مجروح و سریعاً به بیمارستان منتقل شد ولی تلاش تیم پزشکی برای نجات جان وی بی‌نتیجه ماند و این مأمور جان‌برکف پلیس استان به فیض شهادت نائل آمد.

وی افزود: در این عملیات ضمن کشف یک قبضه سلاح کلاش با ۹۶ تیر فشنگ جنگی در بازرسی از خودروی توقیفی از قاچاقچیان مقدار ۳۰۵ کیلو و ۷۶۶ گرم مواد افیونی از نوع تریاک کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ضمن تبریک و تسلیت شهادت این مأمور جان‌برکف پلیس استان خاطرنشان کرد: تحقیقات تخصصی پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم متواری آغازشده که نتیجه اقدامات صورت گرفته متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما