خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14403
۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۱

۵ وقف قرآنی در سیستان و بلوچستان به ثبت رسید

۵ وقف قرآنی در سیستان و بلوچستان به ثبت رسید
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: پنج وقف قرآنی به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال امسال در این استان از سوی واقفان به ثبت رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، مرتضی کوچکی اظهار داشت: هم‌اینک تنها یک درصد کل موقوفات سیستان و بلوچستان را نیت‌های قرآنی تشکیل می‌دهد و این مسئله با توجه به گستره پهناور استان برای توسعه فرهنگ قرآنی بسیار ناچیز است.

وی افزود: زمین و واحدهای مسکونی برای ساخت دارالقرآن و اجرای برنامه‌های قرآنی امسال در سیستان و بلوچستان در راستای فعالیت‌های قرآنی به ثبت رسیده که با سیاست سازمان اوقاف و امور خیریه برای اجرای نیت و خدمت‌رسانی به جامعه با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری به مؤسسات قرآنی حائز شرایط واگذار خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان افزود: ازآنجایی‌که نشر قرآن و معارف کلام وحی در جامعه دارای اهمیت زیادی است ضروری است واقفان استان به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند.

سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان‌های برتر کشور درزمینهٔ فعالیت‌های قرآنی به‌حساب می‌آید به طوریکه علاقه‌مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) در جای‌جای این استان موج می‌زند و مردم مؤمن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به‌ویژه حفظ قرآن کریم بهره می‌برند.

تربیت افزون بر ۵۰ هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha