خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14404
۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۴

خیز امیکرون در سایه عادی انگاری

خیز امیکرون در سایه عادی انگاری
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به عادی انگاری مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پوشش پایین واکسیناسیون کووید -19، نگرانی از خیز سویه جدید امیکرون وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: در حال حاضر شاهد افزایش امیکرون در دنیا و کشور هستیم. تاکنون بیش از 2 هزار مورد ابتلا به امیکرون در کشور شناسایی شده است و پیش‌بینی می‌شود امیکرون به‌سرعت جایگزین سویه دلتا گردد.

وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر 50 درصد موارد مثبت، سویه امیکرون هستند، افزود: تاکنون در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 96 مورد ابتلا به امیکرون شناسایی شده است که می‌تواند شیوع انفجاری بیماری را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: با توجه به افزایش موارد امیکرون در کشور و گزارش موارد فوت ناشی از امیکرون، نیاز است هم استانی‌های عزیز نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی افزود: در ستاد ملی مقابله با کرونا، واکسیناسیون گروه سنی 5 تا 11 سال مصوب شد و پس از ابلاغ به دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌صورت پلکانی و با رضایت والدین آغاز می‌شود.

دکتر طباطبایی راهکار اساسی مقابله با کرونا را افزایش پوشش واکسیناسیون کووید-19 و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عنوان کرد و افزود: در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، پوشش تزریق یک نوبت واکسن کرونا در جمعیت بالای 15 سال 78 درصد است و بیش از 60 درصد نوبت دوم را تزریق کردند و پوشش واکسیناسیون در دوز سوم به 11 درصد رسیده است.

وی با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: استفاده از ماسک پارچه‌ای خطر انتقال امیکرون وجود دارد، لذا افراد حتماً از ماسک سه لایه جراحی استفاده نمایند و از حضور در اجتماعات خودداری نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما