خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14405
۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۹
شهردار ایرانشهر:

سرانه فضای سبز شهری ایرانشهر بیش از ٩ مترمربع است

سرانه فضای سبز شهری ایرانشهر بیش از ٩ مترمربع است
شهردار ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ایرانشهر سرسبزترین شهر سیستان و بلوچستان با سرانه بیش از ٩ مترمربع برای هر شهروند است.

به گزارش اس.بی پرس، سعید دیده‌ور اظهار داشت: هم‌اکنون فضای سبز شهری ایرانشهر بیش از ١۵٠ هکتار است که زمینه نشاط و شادابی شهروندان را فراهم آورده است.

وی افزود: فضای سبز در شهرها به‌عنوان مجاری تنفسی شهرنشینان به شمار می‌آید.

شهردار ایرانشهر با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در توسعه و نگهداری فضای سبز گفت: تلاش خواهیم کرد فرهنگ درختکاری و حفاظت از فضای سبز در بین دانش آموزان و خانواده‌ها نهادینه شود.

دیده‌ور با بیان اینکه با هدف توسعه فضای سبز سالانه بیش از ١۵٠ هزار نهال گلدانی در ایرانشهر تولید می‌شود اظهار داشت: این نهال‌ها در سطح شهر کشت می‌شود.

وی افزود: توزیع عادلانه فضای سبز در محلات یک ضرورت است و همه شهروندان باید دسترسی لازم به بوستان‌ها و فضای سبز در کوتاه‌ترین فاصله از محل سکونت خود را داشته باشند.

وی وجود منابع آبی پایدار و شرایط اقلیمی مناسب را از علل سرسبزی ایرانشهر ذکر کرد و افزود: شهرداری علاوه بر جداسازی شبکه آب شهری از فضای سبز و پارک‌ها اقدام به آبیاری تحت‌فشار فضای سبز کرده است بطوریکه این اقدام نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف آب و توسعه فضای سبز دارد.

وی افزود: در این فصل از سال که هم‌وطنان ما در دیگر نقاط کشور شاهد سرما، یخبندان و خواب زمستانه درختان هستند مردم ایرانشهر به سبب هوای مساعد و مطلوب شاهد رویش انواع گونه‌های گیاهی با گل‌های رنگارنگ می‌باشند، بطوریکه فصل بهار را در زمستان تماشا می‌کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما