خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14406
۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۴
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان:

۴۱۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل جنوب سیستان و بلوچستان بازسازی و تعمیر می‌شوند

۴۱۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل جنوب سیستان و بلوچستان بازسازی و تعمیر می‌شوند
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تأمین اعتبار لازم برای بازسازی و تعمیر چهار هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی به تصویب هیئت دولت رسید و عملیات بازسازی در کنارک، چابهار و فنوج آغاز شده است.

به گزارش اس.بی پرس، مصطفی بیک‌مداح اظهار داشت: با گذشت کمتر از یک ماه از بارندگی‌های شدید در جنوب سیستان و بلوچستان که منجر به آب‌گرفتگی و وارد آمدن ۲۷۰ میلیارد تومان خسارت به واحدهای مسکونی در شهر کنارک و روستاهای جنوب استان شد، عملیات بازسازی مناطق آسیب‌دیده به اجرا در آمد.

وی ادامه داد: پس از سیل نیز ۷۵ میلیارد تومان کمک معیشتی برای تأمین هزینه‌های اولیه زندگی تأمین و پرداخت شد.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان وبلوچسیتان افزود: هم‌اینک ۲۹ دستگاه خودروی سنگین امور اجرایی و ماشین‌آلات بنیاد مسکن استان در کنار سایر اعضای ستاد بحران در قالب چهار اکیپ در شهرستان‌های چابهار، کنارک، دشتیاری و دلگان استقرار یافته و عهده‌دار بازگشایی مسیرها، آواربرداری رایگان و خدمت‌رسانی به مردم شریف جنوب استان هستند.

وی با اشاره به نقش ماشین‌آلات عمرانی بنیاد مسکن بیان کرد: ارسال کمک‌های مردمی، ارسال تجهیزات هلال‌احمر به سیل‌زدگان، بازگشایی معابر و راه‌های ارتباطی، تخلیه و جمع‌آوری روان آب‌ها و همچنین آواربرداری رایگان منازل و حمل مصالح در روزهای ابتدایی از اصلی‌ترین اقدامات این اکیپ‌ها بوده است.

بیک مداح با اشاره به‌سرعت فعالیت‌ها در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: در سیلاب اخیر، با آمادگی و حضور به‌موقع ستادهای مدیریت بحران شهرستان‌های چابهار، کنارک و دلگان عملیات پاسخ به بحران در بخش‌های مختلف بنیاد مسکن به نحو شایسته و در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گرفت و در ادامه نیز تلاش می‌شود بازسازی بر طبق برنامه زمان‌بندی و برابر دستورات ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا شهریور ۱۴۰۱ به اتمام رسد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما