خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14413
۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۲۶
در گفتگوی اختصاصی عمید علی میر با اس.بی پرس مطرح شد

آغاز فروش اولین محصول مخترع هوشمند سازی پراید/ مسئولان یزد بیشتر از زابل از مخترع سیستانی حمایت کردند (ویدئو)

آغاز فروش اولین محصول مخترع هوشمند سازی پراید/ مسئولان یزد بیشتر از زابل از مخترع سیستانی حمایت کردند (ویدئو)
عمید علی میر، مخترع جوان سیستان و بلوچستانی که موفق به هوشمند سازی خودروی پراید با امکاناتی همچون خودروی لامبورگینی شده است حالا فروش اولین محصولش را در حالی شروع می‌کند که می‌گوید: همچنان پیگیر راه‌اندازی کارگاه تولید این محصولات در زابل هستم و حتی برای رسیدن به این مرحله هم علاقه داشتم در شهر خودم زابل حمایت شوم اما این سنگ تمام گذاشتن را در یزد دیدم.

اس.بی پرس: عمید علی میر در گفتگو با خبرنگار اس.بی پرس از آغاز فروش اولین محصولش خبر داد و گفت: از آپشن هایی که به خودروی پراید اضافه کرده‌ام، اولین محصول برای فروش محافظ استارت است که به‌صورت پیش‌فروش نیز انجام خواهد شد.

میر توضیح داد: در حد 50 عدد محافظ استارت آماده فروش شده است و نمایندگی فروش و نصاب در زابل نیز هماهنگ شده است تا اگر تولید بیشتر شود آنجا هم به‌صورت مستقیم عرضه شود.

وی افزود: سخنگوی خودرو که قبلاً به زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی و زابلی تنظیم‌شده بود، حالا به لهجه و گویش شیرازی، مشهدی، یزدی و گیلکی نیز آماده‌شده است که افراد هنگام سفارش می‌توانند زبان موردنظرشان را انتخاب کنند.

میر گفت: دزدگیر هوشمند، سیستم سخنگو، محافظ باتری و دربازکن هوشمند کارتی و موبایلی نیز تا چند روز آینده آماده فروش خواهند شد.

او درباره تفاوت کارش با اقدامات مشابه قبلی که باز کردن درب باکارت یا گوشی بوده است، گفت: در نسخه‌هایی که ما ارائه می‌دهیم هردو ادغام‌شده و نقص ایمنی آیفون‌های منازل نیز در این کار رفع شده است.

این مخترع گفت: پیگیر این هستم تا محصولم را در زابل تولید کنم و تا علاوه بر عنوان «ساخت ایران» بتوانم بنویسم «ساخت زابل» تا نگاه امنیتی و منفی به این منطقه تغییر کند.

عمید علی میر گفت: هیچ‌کس در زابل حمایتم نکرد و اگر قرار باشد کارگاهم را برای اشتغال‌زایی در زابل راه بیندازم به‌جای مسئولانی که فقط در جلسات افتتاحیه عکس یادگاری می‌گیرند برای افتتاحش از کارگران دعوت خواهم کرد.

 

گزارش از فاطمه شیرزایی

منبع : sbpress.ir

نظرات شما