خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14416
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۶

تمایل ازبکستان برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار

تمایل ازبکستان برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار
معاون وزیر حمل و انتقال ازبکستان گفت: در بازدید از امکانات و ظرفیت‌های بندر چابهار، تمایل بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری در این بندر از طرف ما ایجاد شده است چراکه کشورهای هند، ایران و ازبکستان پیشینه تاریخی و فرهنگی مشترک زیادی دارند و تجارت بین سه کشور از گذشته در جریان بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، «عبدالصمد موئمنف» افزود: حجم مبادلات تجاری ازبکستان و هند با استفاده از بندر چابهار می‌تواند نقش مؤثری در تسهیل حمل‌ونقل لجستیکی بین کشورهای منطقه باشد.

وی گفت: اراده سیاسی دو کشور بر همکاری و تحول اقتصادی استوار است به‌طوری‌که ازبکستان و ایران در شرایط پساکرونایی نیازمند تعاملات بیشتر هستند و این در پهنای رقابت اقتصادی شدید در جهان است.

معاون وزیر حمل و انتقال ازبکستان با بیان اینکه حجم مبادلات تجاری ازبکستان و هند در سال گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است تصریح کرد: بندر چابهار می‌تواند نقش مؤثری در تسهیل حمل‌ونقل و لجستیک بین کشورهای منطقه داشته باشد.

«بهروز آقایی» مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به طرح راه‌آهن چابهار گفت: برای هر نوع سرمایه‌گذاری از سوی کشورهای مختلف آمادگی وجود دارد و با راه‌اندازی خط ریلی در چابهار شاهد توسعه منطقه و فرامنطقه‌ای خواهیم بود.

وی با اشاره به ترافیک و رقابت سرمایه‌گذاری در آینده بیان کرد: اگر ازبکستان قصد سرمایه‌گذاری دارد باید زودتر این کار را انجام دهد و این آمادگی وجود دارد تا کالاها از کشور ازبکستان به بندر چابهار وارد شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha