خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14417
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۰

آموزش، رکن مهم در پیشگیری از جرائم فضای مجازی

آموزش، رکن مهم در پیشگیری از جرائم فضای مجازی
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: توسعه و گسترش کمی و کیفی آموزش، کاری مهم و در پیشگیری از جرائم تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی ظهر امروز در دیدار رئیس پلیس فتا استان ضمن استماع گزارشی از فعالیت‌های این مجموعه در طول سال ۱۴۰۰ به ارائه نکات مدنظر پرداخت و گفت: مجموع خدمات ارائه‌شده از سوی پلیس فتای استان با توجه به تنوع و حجم بالای کار جای تقدیر و تشکر دارد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان ضمن تأکید بر اهمیت آموزش در این حوزه افزود: توسعه و گسترش کمی و کیفی آموزش آن هم بر اساس دسته‌بندی مخاطبان و متناسب با رده سنی و موضوع، کاری مهم و در پیشگیری از جرائم تأثیرگذار خواهد بود.

آیت‌الله محامی بیان کرد: پیشگیری باید به‌عنوان یک سیاست کلی دنبال شود زیرا در برخی معضلات از جمله آسیب‌های اخلاقی در فضای مجازی ممکن است فرد در ابتدا میزان کمی از محتوای نامناسب را مشاهده کند اما به‌مرور حجم این آسیب عمیق‌تر خواهد بود که چنین معضلی در سایر زمینه‌ها ازجمله مشکلات امنیتی به همین‌گونه ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش ارائه‌شده از سوی پلیس فتا میزان کشف پرونده‌ها ۱۰۰ درصدی است که جای خوشحالی دارد اما باید در سرعت کشف پرونده‌ها نیز به همین میزان موفق عمل کنیم.

همچنین در ابتدای این دیدار حسن کیخا رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان به ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه پرداخت و گفت: از اواسط امسال مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا راه‌اندازی شد که به‌طور شبانه‌روزی به ارائه خدمت پرداخته و ۲۵ تا ۳۰ درصد عامل کاهش جرم‌های سایبری شده است زیرا همکاران ما در هر ساعت از شبانه‌روز و در صورت ایجاد مشکل پاسخگوی هم استانی‌ها بوده و از ایجاد مشکلات پیشگیری می‌کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما