خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14418
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۳
رئیس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی هواشناسی استان خبر داد؛

آخر هفته‌ای ناآرام در سیستان و بلوچستان

آخر هفته‌ای ناآرام در سیستان و بلوچستان
رئیس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به هشدار سطح زرد این اداره کل از تغییر نوع توده‌هوا و افزایش گرادیان فشاری و وزش باد شدید، برای برخی از مناطق خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، علی ملاشاهی، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید از سمت جنوب غرب و افزایش محسوس و موقتی دما را ازجمله پدیده‌های غالب این سامانه عنوان کرد و گفت: فعالیت این سامانه از بعدازظهر روز پنج‌شنبه 7 بهمن‌ماه آغاز و تا عصر جمعه 8 بهمن نیز ادامه خواهد داشت.

ملاشاهی مناطق تحت تأثیر این سامانه را در روزهای 7 و 8 بهمن‌ماه 1400 به شرح ذیل اعلام کرد:

پنج‌شنبه 7 بهمن: شمال ایرانشهر و دلگان، مناطق غربی شهرستان زاهدان

جمعه 8 بهمن: زاهدان و مناطق مرکزی استان

رئیس گروه پیش‌بینی همچنین افزود: در روزهای مذکور شاهد اختلال در عبور و مرور با توجه به کاهش دید افقی، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و ساختمان‌ها به‌ویژه کارگاه‌های ساختمانی، سقوط و خسارت به تابلوهای تبلیغاتی و همچنین احتمال خسارت به سازه و پوشش گلخانه‌ها و سالن‌های پرورش دام و طیور خواهیم بود.

وی با تأکید بر وزش باد شدید، در خانه ماندن افراد گروه‌های حساس به‌ویژه کودکان و سالمندان را ضروری دانست و افزود: هم‌وطنان از بازدید و اطمینان حاصل کردن از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها و مراقبت از نهال‌های جوان با استفاده از قیم غفلت نورزند. همچنین در صورت عبور و مرور، سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما