خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14419
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۹

٢۶ رشته ورزشی در ایرانشهر فعال است

٢۶ رشته ورزشی در ایرانشهر فعال است
رئیس اداره ورزش و جوانان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ١٠ هزار نفر در این شهرستان در ٢۶ هیئت ورزشی مشغول فعالیت‌های ورزشی فعالیت دارند.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالغفور سنگری اظهار داشت: ایرانشهر با داشتن افزون بر سه هزار ورزشکار سازمان‌یافته یکی از قطب‌های مهم تربیت ورزشکار در سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: سامان‌دهی ورزشکاران و توسعه فضاهای ورزشی از رویکردهای مهم اداره ورزش و جوانان ایرانشهر به‌عنوان جوان‌ترین شهر سیستان و بلوچستان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان ایرانشهر با اشاره به فضاهای ورزشی در این شهرستان تصریح کرد: به ازای هر نفر ۴٢ سانتی‌متر در بخش سرپوشیده و روباز، فضای ورزشی داریم که با توجه به علاقه‌مندی جوانان و استعدادهای ورزشی در این شهرستان امیدواریم با همکاری مسئولان، سرانه فضای ورزشی منطقه افزایش یابد.

وی گفت: امکانات ورزشی باید به سهولت در اختیار جوانان قرار گیرد تا همه آنان بتوانند از امکانات موجود نهایت استفاده را ببرند.

سنگری با اشاره به رشته‌های ورزشی فعال در ایرانشهر اظهار داشت: ورزشکاران این شهرستان در رشته‌های رزمی، کشتی، دوومیدانی، کریکت، فوتبال و بسکتبال در سیستان و بلوچستان و کشور جایگاه خوبی دارند.

وی با بیان این‌که ایرانشهر به‌عنوان یکی از جوان‌ترین شهرهای کشور دارای جوانان با استعداد در رشته‌های مختلف ورزشی است، گفت: توجه به ورزش قهرمانی و باشگاهی از مهم‌ترین وظایف هیئت‌های ورزشی است و مسئولان هیئت‌های ورزشی باید نگاهی ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha