خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14422
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۶
مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد؛

احداث ۳۳ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی «زاهدان- بیرجند»

احداث ۳۳ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی «زاهدان- بیرجند»
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از احداث ۳۳ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی زاهدان به بیرجند با اعتبار افزون بر سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، عطاءالله اکبری اظهار داشت: طول کلی محور مواصلاتی «زاهدان_بیرجند» در حوزه استحفاظی این اداره کل ۲۱۱ کیلومتر است که ۸۵ کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی راه‌ها را مهم‌ترین ابزار رسیدن به توسعه در هر منطقه‌ای ذکر کرد و گفت: در حال حاضر ۳۳ کیلومتر بزرگراه در این مسیر توسط این اداره کل در دست احداث است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۱۰ کیلومتر آن آماده بهره‌برداری شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه بزرگراه‌ها در استان با هدف رشد ترانزیت از بندر چابهار، افزایش سرعت انتقال بار و مسافر، کاهش زمان سیر، کاهش مصرف سوخت و ایمنی سفر کاربران جاده‌ای در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است، تصریح کرد: ۹۳ کیلومتر باقی‌مانده از محور زاهدان_ بیرجند برای تبدیل به باند دوم نیازمند ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی گفت: با توجه به اینکه راه‌ها در توسعه هر منطقه نقش مهم و تأثیرگذاری بر عهده دارند و استاندارد بودن آن‌ها بهترین بستر و مسیر در تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران برای حضور در طرح‌های اقتصادی بشمار می‌رود این اداره کل با فعال کردن ۱۱ کارگاه راه‌سازی تمام تلاش خود را بهبود وضعیت راه‌ها و تبدیل آن‌ها به بزرگراه‌ها بکار بسته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha