خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14423
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۳۰

۱۶۹ بیمار جدید کرونایی در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند

۱۶۹ بیمار جدید کرونایی در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان با افزایش ۴۸ مورد جدید به ۱۳۵ هزار و ۳۶ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده تا صبح امروز ۱۳۵ هزار و ۳۶ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته فوت ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان گزارش نشده است، ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده واکسیناسیون عمومی از شمار مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به شدت می‌کاهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: همان‌گونه که قبلاً نیز اعلام شده است، موارد فوق فقط شامل موارد مثبت و تائید شده آزمایشگاهی است و برخی از بیماران که دارای علائم هستند با تشخیص بالینی پزشکان متخصص مورد درمان و مراقبت لازم قرار گرفته‌اند.

وی گفت: هم‌اینک ۹ بیمار مبتلا به کرونا و ۷۶ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان سیستان و بلوچستان بستری هستند که بیشترین تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

هاشمی شهری تصریح کرد: افزایش چشمگیر تعداد موارد شناسایی شده جدید کرونا زنگ خطر موج بعدی همه‌گیری و هشدار جدی برای سلامت جامعه، بخصوص افراد واکسینه نشده را به صدا در آورده است.

وی ادامه داد: متأسفانه علاوه بر کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان سیستان و بلوچستان شاهد بی‌رغبتی مردم به تزریق دز سوم واکسن کرونا هستیم.

به گفته هاشمی شهری شواهد علمی حاکی از این واقعیت است که تزریق هر ۳ دز واکسن کرونا، صرف‌نظر از نوع آن می‌تواند تا ۸۰ درصد از میزان بستری موارد مبتلا به کرونا و از جمله مبتلایان به سوش امیکرون کم کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما