خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14425
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۳۶

پیشرفت مطلوب ساخت دو پروژه اقامتگاه موقت اتباع خارجی در منطقه سیستان

پیشرفت مطلوب ساخت دو پروژه اقامتگاه موقت اتباع خارجی در منطقه سیستان
مشاور استاندار در امور مرز و اتباع خارجی و مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی از دو پروژه بزرگ اقامتگاه موقت اتباع خارجی «نیاتک» و حضرت علی‌اصغر (ع) بازدید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، سعیدی در حاشیه این بازدید در خصوص پروژه اقامتگاه بزرگ نیاتک بیان کرد: اقامتگاه موقت نیاتک یکی از بزرگ‌ترین مرکز نگهداری اتباع خارجی است که با حمایت سازمان‌های بین‌الملل و این اداره کل جهت اسکان و نگهداری موقت اتباع خارجی با ظرفیت 7000 نفر و اعتباری بالغ بر 7000 میلیارد ریال در منطقه نیاتک و 15 کیلومتری زابل به سمت دوست‌محمد در حال احداث است.

این مسئول هدف از احداث مجموعه بزرگ فوق را اسکان موقت و ساماندهی اتباع خارجی در زمان ایجاد بحران در کشور افغانستان عنوان کرد.

وی همچنین درخصوص پروژه اقامتگاه حضرت علی‌اصغر (ع) نیز توضیح داد: این پروژه با مشارکت یکی از خیرین به نام دکتر محسن کریمی طبسی و اداره کل اتباع خارجی در محل اردوگاه ادیمی شهرستان زابل در حال تأسیس است و قابلیت اسکان موقت در مواقع ضروری برای تعداد 2000 نفر از اتباع خارجی را دارد و با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال در حال احداث می‌باشد.

وی افزود: پروژه فوق شامل 20 واحد سوله اسکان موقت هرکدام به مساحت 150 مترمربع، یک واحد سوله دفتر اداری، خدماتی و بهداشتی، درمانی به مساحت 150 مترمربع، یک واحد سوله با 8 چشمه توالت و 4 چشمه حمام به مساحت 75 مترمربع، یک واحد سوله به‌عنوان آشپزخانه به مساحت 75 مترمربع و سایر خدمات بهسازی است که تاکنون از درصد پیشرفت بسیار مطلوبی برخوردار بوده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha