خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14427
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۵۷

افتتاح 121 پروژه توزیع برق سیستان و بلوچستان در ایام دهه فجر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: 121 پروژه توسعه، بهینه‌سازی، اصلاح، روشنایی و برق‌رسانی با اعتباری بالغ بر 720 میلیارد ریال هم‌زمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل عوض زاده بیان کرد: 77 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 367 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 212 دستگاه ترانسفورماتور از جمله حجم عملیاتی شبکه‌های قابل‌افتتاح است.

وی ادامه داد: 25 هزار و 562 خانوار با افتتاح این پروژه‌ها از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان به افتتاح سه پروژه برق‌رسانی در روستاهای موتور بایگان شهرستان سراوان، خوشاب مک سوخته شهرستان گلشن و حیدر حوت شهرستان فنوج اشاره کرد و اظهار داشت: شبکه برق‌رسانی این روستاها با بهره‌مندی 151 خانوار و با اعتبار 30 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

وی در ادامه به پروژه‌های کلنگ زنی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در ایام‌الله دهه فجر اشاره کرد و افزود:51 پروژه کلنگ زنی با اعتبار 600 میلیارد ریال در بخش‌های توسعه، بهینه‌سازی، اصلاح، روشنایی و برق‌رسانی در مناطق مختلف این استان به زمین زده خواهد شد.

عوض زاده با بیان اینکه 31 هزار و 866 خانوار با کلنگ زنی این پروژه‌ها از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره‌مند خواهند شد تصریح کرد: 40 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 179 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 93 دستگاه ترانسفورماتور طی این پروژه‌ها احداث و راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش‌ از ۹۰ درصد پروژه‌ها در حوزه روستایی است ادامه داد:621 روستای سیستان و بلوچستان با افتتاح و کلنگ زنی این پروژه‌ها از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره‌مند خواهند شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha