خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14430
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۲۱
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار:

توزیع عادلانه زیرساخت‌ها به شتاب توسعه چابهار می‌انجامد

توزیع عادلانه زیرساخت‌ها به شتاب توسعه چابهار می‌انجامد
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه توزیع عادلانه زیرساخت‌ها به شتاب توسعه چابهار می‌انجامد، گفت: اگر توازن و توزیع عادلانه منابع در زیرساخت‌های منطقه اتفاق می‌افتاد، شتاب پیشرفت در چابهار را بیشتر شاهد بودیم.

به گزارش اس.بی پرس، «نصرالله ابراهیمی» شامگاه سه‌شنبه در نشست شورای اداری با حضور اعضای هیئت‌مدیره، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار با تأکید بر ضرورت اداره امورات منطقه آزاد چابهار با خرد جمعی، کار گروهی و مشورت اظهار داشت: در کار باید همراه با سرعت، دقت و ارتقای کیفیت تلاش کنیم و با توکل به خدا، توجه به خرد جمعی، کارِ گروهی و مشورتی، امورات سازمان منطقه آزاد چابهار را اداره می‌کنیم.

وی تصریح کرد: سرمایه انسانی قوی، توجه به علم و قانون از مهم‌ترین ارکان پیشرفت یک جامعه هستند و تصمیم‌های علمی بایستی مبتنی بر قانون باشد.

به گفته ابراهیمی؛ منطقه آزاد چابهار با جهت‌گیری و حرکت در مسیر پیشرفت از سنت پایه به دانش‌پایه می‌تواند به بخش‌های متعدد ملی کمک کند.

وی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تسهیلگری در زیرساخت‌ها افزایش پیدا کند چرا که بی‌مرز بودن منطقه چابهار از حیث سرمایه‌گذاری توسعه بی‌انتها را به همراه دارد بیان داشت: حفظ وضعیت موجود در منطقه آزاد چابهار و برنامه‌ریزی راهبردی برای رسیدن به وضع مطلوب از اولویت برنامه کاری مدیران اجرایی است.

مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: دانشگاه یکی از ارکان اساسی ایده پردازی برای ارائه طرح‌های نوآورانه و مهم است که در همین راستا ایده‌های دانش‌بنیان با محوریت اشتغال، صنعت و تجارت را از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منطقه مطالبه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ماده ۶۵ احکام دائمی (نحوه اداره مناطق آزاد کشور) یکی از موضوعات مهم و کلیدی بوده که به‌صورت جدی دنبال می‌کنیم. مدیران مناطق آزاد به نمایندگی از سوی دولت بالاترین مقام منطقه به شمار می‌روند و تمامی وظایف و اختیارات و مسئولیت‌های دستگاه‌های اجرایی دولتی مستقر در مناطق آزاد به استثنای نهادهای امنیتی و دفاعی بر عهده آن‌هاست.

ابراهیمی اظهار داشت: از نمایندان مردم در مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های نظارتی تقاضا می‌کنیم در اجرای صحیح این قانون به‌منظور تسهیل گری و سرعت بخشی در انجام وظایف قانونی مدیران مناطق آزاد ورود کنند تا شاهد اقتدار حاکمیتی بیشتری در حوزه تصمیم سازی و تصمیم‌گیری مناطق باشیم.

به گفته وی؛ خدامحوری، اصل خدمتگزاری اسلامی و رعایت انصاف و همچنین وجدان کاری در انجام‌وظیفه و توجه به حقوق بیت‌المال به‌عنوان اصول مدیریت اجرایی لحاظ شود.

مسئول اداره منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: هماهنگی با دستگاه‌های نظارتی در تصمیم‌های راهبردی منطقه، کمک قابل‌توجهی به‌سرعت بخشی اجرای برنامه‌های منطقه دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha