خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14434
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۰

سالانه افزون بر ۵۵٠ هزار تن یونجه تر در ایرانشهر برداشت می‌شود

سالانه افزون بر ۵۵٠ هزار تن یونجه تر در ایرانشهر برداشت می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بیش از ۵۵٠ هزار تن یونجه تر از اراضی این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی افزود: درحالی‌که بیشتر نقاط کشور در این فصل از سال به دلیل سرما و یخبندان امکان کشت و برداشت محصولات کشاورزی را ندارند کشاورزان ایرانشهری با داشتن هوای مطلوب در حال برداشت یونجه هستند.

وی اظهار داشت: حدود سه هزار هکتار از اراضی ایرانشهر به کشت یونجه اختصاص دارد که سالانه بیش از ۵۵٠ هزار تن یونجه تر از این سطح برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر بیان کرد: شرایط اقلیمی، آب‌وهوای مساعد و زمین‌های حاصلخیز سبب برداشت ۱۵ تا ۱۷ چین یونجه در طول سال در ایرانشهر شده است.

وی با اشاره به اینکه برداشت یونجه در ایرانشهر در تمام فصول سال ادامه دارد، افزود: به‌طور متوسط در فصل زمستان از هر هکتار ١٢ تن یونجه تر و در فصل بهار بیش از ۱۵ تن در هر هکتار محصول برداشت می‌شود.

فیاضی با بیان اینکه یونجه با شرایط اقلیمی منطقه و جنوب سیستان و بلوچستان سازگار است، گفت: برداشت یونجه به دو روش دستی و مکانیزه انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: یونجه برداشت شده علاوه بر مصارف دام شهرستان برای فروش به سایر شهرستان‌های سیستان و بلوچستان و کشور ازجمله خراسان جنوبی و اصفهان ارسال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با اشاره به اینکه کشاورزان ایرانشهری در طول سال از این فرصت برای تولید یونجه بهره می‌برند گفت: این شرایط از فصول سرد سال برای بسیاری از مناطق دیگر کشورمان امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: بیش از ٨٠٠ نفر در کار کاشت، داشت و برداشت یونجه در سطح شهرستان ایرانشهر مشغول به کار هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha