خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14438
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

۲۰۸ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

۲۰۸ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با ابتلای ۲۰۸ نفر دیگر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۳۵ هزار و ۲۴۴ نفر رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی‌شهری اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته فوت ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان گزارش نشده است.

وی با بیان این‌که هم‌اینک ۶۶ بیمار حاد تنفسی و ۹ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند، از شهروندان درخواست کرد هنگام خروج از خانه با استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا گفت: بر خلاف تصور عمومی سویه اومیکرون تهدیدی جدی برای سلامت عمومی است و نباید فریب شمار پایین موارد بدحال بیماری را خورد.

وی افزود: هرچند طبق اطلاعات موجود قدرت بیماری‌زایی این سویه کمتر است امّا قدرت سرایت بالای آن به اثبات رسیده و در صورت شیوع گسترده ویروس در جامعه بسیاری از افراد و در رأس آنان سالمندان، مادران باردار و بیماران خاص نیاز به بستری در بیمارستان‌ها پیدا می‌کنند و به‌صورت ناگهانی با حجم وسیعی از مراجعات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مواجه خواهیم شد.

هاشمی شهری بیان کرد: کمبودی در داروهای ضدویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما