خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14439
۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۳

افزون بر ۳۳ هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند

افزون بر ۳۳ هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۳۳ هزار و ۶۰۰ نفر از مردم آسیب‌دیده حوادث دی‌ماه استان به‌وسیله نیروهای این جمعیت امدادرسانی شدند.

به گزارش اس.بی پرس، اکبر کیخاسالار اظهار داشت: ۶۲ مورد حادثه در این مدت به جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گزارش شد که ۲۷ مورد حادثه جاده‌ای، ۳۰ مورد سیل و آب‌گرفتگی، چهار مورد حادثه کوهستان و یک مورد ریزش آوار بوده است که توسط چهار هزار و ۶۰۱ نفر روز نجاتگر در قالب یک هزار و ۱۵۲ تیم عملیاتی به همراه ۱۷ دستگاه آمبولانس و ۶۵۳ دستگاه خودرو امدادرسانی شدند.

وی ادامه داد: افزون بر ۱۴ هزار و ۴۸۹ نفر از افراد آسیب‌دیده سیلاب اخیر سیستان و بلوچستان در چادرهای هلال‌احمر اسکان داده شدند و ۲ هزار و ۱۵۴ بسته غذایی بین آسیب دیدگان توزیع‌شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: در این مدت ۴۰ مورد رهاسازی توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر استان انجام شد.

وی افزود: در دی‌ماه امسال به ۱۴۱ آسیب‌دیده از حوادث آتش‌سوزی منازل در سطح استان اقلام زیستی و معیشتی توسط جمعیت هلال‌احمر استان ارائه شده است.

کیخا سالار خاطرنشان کرد: ندای امداد ۱۱۲ هلال‌احمر به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به حادثه دیدگان و نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر استان آماده امدادرسانی به هم‌وطنان حادثه‌دیده هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha