خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14451
۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۵
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر:

عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پایان یافت

عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پایان یافت
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: عملیات امدادرسانی به هشت شهرستان سیل‌زده استان که از ۲۶ دی‌ماه آغاز شده بود با تلاش نیروهای امدادی هلال‌احمر پایان یافت.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر بهاءالدین اظهار داشت: براثر بارندگی و وقوع سیل و آب‌گرفتگی از ۲۶ دی‌ماه تا پنجم بهمن در هشت شهرستان چهار هزار و ۷۹۷ آسیب‌دیده به جمعیت هلال‌احمر اعلام شد که در این مدت خدمات امدادرسانی به آنان انجام گرفت.

وی با بیان این‌که در مدت سیلاب‌های ناشی از بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان یک هزار و ۱۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان در چادرهای هلال‌احمر اسکان داده شدند افزود: خدمات امدادرسانی به آسیب‌دیدگان توسط ۹۹۵ نجاتگر در قالب ۲۰۴ تیم عملیاتی به همراه ۱۹۳ خودرو انجام گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اقلامی از قبیل ۲۵۴ دستگاه چادر امدادی و مسافرتی، ۴۶۸ تخته موکت، یک هزار و ۱۲۸ تخته پتو، یک‌هزار و ۹۸۶ کیلوگرم نایلون، ۲۰۰ عدد کنسرو برنج، هفت هزار و ۷۶۰ قوطی کنسروجات، ۲۱۵ سبد غذایی ۷۲ ساعته، پنج هزار و ۴۱۶ کیلوگرم برنج، ۳۰۰ بسته خرما، ۱۸۰ کیلوگرم چای، ۲۹۲ کیلوگرم قند و شکر، ۶۶ شعله والر، فانوس، ست ظروف، نان و آب‌معدنی بین آسیب‌دیدگان سیل توزیع شده است.

وی با بیان این‌که در این مدت ۱۶ خودرو توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر رهاسازی شدند خاطرنشان کرد: در این مدت یک سورتی پرواز توسط یک فروند بالگرد جمعیت هلال‌احمر در مناطق آسیب‌دیده و سخت گذر جهت توزیع اقلام بین آسیب‌دیدگان صورت گرفته است.

میر بهاءالدین پایان عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان را اعلام کرد و از تمامی نجاتگران، امدادگران و کارکنان که در این مدت به‌صورت داوطلبانه خدمات امدادرسانی را جهت آسیب‌دیدگان ارائه دادند قدردانی کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما