خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14455
۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۰

پیکر رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان «سیب و سوران» تشییع شد

پیکر رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان «سیب و سوران» تشییع شد
پیکر مطهر شهید «وحید سالاری» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران دیروز چهارشنبه با حضور معاون نیروی انسانی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان این استان تا گلزار شهدای زاهدان تشییع و خاک‌سپاری شد.

به گزارش اس.بی پرس، آیین تشییع پیکر مطهر این شهدای والامقام از میدان امام حسین (ع) زاهدان تا گلزار شهدای این شهر با حضور مسئولان، علما و قشرهای مختلف مردم سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گفته فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان؛ مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح، قصد انتقال محموله مواد افیونی از سیب و سوران به نقاط مرکزی کشور را دارند و موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان مذکور اطلاع داده شد.

سردار احمد طاهری افزود: در این رابطه پلیس مبارزه با مواد مخدر سیب و سوران با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداخته و سرانجام ساعت ۲۰ شب گذشته سوداگران مرگ را که با یک دستگاه وانت نیسان در حال جابه‌جایی محموله مواد مخدر، در حوالی روستای کهن میر سوران بودند شناسایی و به آن‌ها دستور ایست دادند.

وی تصریح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطارهای صادره به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و درگیری مسلحانه آغاز شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این درگیری که حدود نیم ساعت ادامه داشت بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، یک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و دیگر قاچاقچی با تنگ شدن عرصه بر خود و استفاده از تاریکی شب به اطراف متواری شد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در این درگیری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیب و سوران سرگرد وحید سالاری از ناحیه سر مجروح و سریعاً به بیمارستان منتقل شد ولی تلاش تیم پزشکی برای نجات جان وی بی‌نتیجه ماند و این مأمور جان‌برکف پلیس استان به فیض شهادت نائل آمد.

سردار طاهری افزود: در این عملیات ضمن کشف یک قبضه سلاح کلاش با ۹۶ تیر فشنگ جنگی در بازرسی از خودروی توقیفی از قاچاقچیان مقدار ۳۰۵ کیلو و ۷۶۶ گرم مواد افیونی از نوع تریاک کشف شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما